REKLAMA

Protest przed siedzibą PiS na Nowogrodzkiej: Policja usunęła manifestujących

  • Autor: aw/PAP
  • 24 lipca 2017 15:44
Protest przed siedzibą PiS na Nowogrodzkiej: Policja usunęła manifestujących Policja wyniosła kilka osób, co spotkało się z okrzykami "hańba" (fot. ilustracyjne: twitter/Policja Lubin)

Policja usunęła w poniedziałek (21 lipca) po południu protestujących przed siedzibą PiS przy Nowogrodzkiej w Warszawie Obywateli RP. Po porannym wiecu przed Pałacem prezydenckim kilkudziesięcioosobowa grupa przeszła przed siedzibę PiS.

Po ok. godzinie trwania pikiety policja wezwała zebranych do rozejścia się. Wtedy protestujący usiedli na trawniku przy siedzibie partii. Policja rozpoczęła akcję usunięcia ich. Policjanci z użyciem siły fizycznej wynoszą kolejne osoby.

Protestujący skandują m.in. "Mamy prawo tutaj być!", "Wypuśćcie wolnych obywateli".

Wcześniej, przed wezwaniem do rozejścia się policjanci chcieli wylegitymować jej uczestników. "Manifestanci odpowiadali, że wzywają policję do zachowania zgodnie z prawem" i usiedli na ziemi.

Policja wyniosła kilka osób, co spotkało się z okrzykami "hańba".

Według organizatora pikiety, została ona zgłoszona w warszawskim ratuszu jako spontaniczne zgromadzenie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA