REKLAMA

Protest techników farmacetycznych ws. uprawnień: Ministerstwo Zdrowia się ugięło

  • Autor: PAP/AT
  • 10 maja 2017 13:11
Protest techników farmacetycznych ws. uprawnień: Ministerstwo Zdrowia się ugięło Technicy sprzeciwiają się także zmianom przewidzianym w ustawie zwaną "Apteka dla aptekarza" (fot.fotolia)

Technicy farmacji protestowali w środę (10 maja) m.in. przeciw ograniczeniu uprawnień zawodowych. Ministerstwo obiecało wycofać się z części planowanych zmian.

• Kilkudziesięcioosobowa grupa techników farmaceutycznych, niezadowolonych z ostatnich zmian prawnych przygotowywanych przez MZ, protestował przed Ministerstwem Zdrowia.

• Nowe przepisy - zdaniem techników - ograniczają ich uprawnienia zawodowe i prowadzą do wygaszenia tego zawodu.

• Po rozmowach w siedzibie resortu zdrowia ministerstwo obiecało wycofać się z części planowanych zmian.

W środę (10maja) przed Ministerstwem Zdrowia protestowała kilkudziesięcioosobowa grupa techników farmaceutycznych, niezadowolonych z ostatnich zmian prawnych przygotowywanych przez MZ. Nowe przepisy - zdaniem techników - ograniczają ich uprawnienia zawodowe i prowadzą do wygaszenia tego zawodu.

Z przedstawicielami protestujących w środę spotkał się wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. "Ministerstwo obiecało, że wycofa się ze zmian do art. 91 Prawa farmaceutycznego. Co do pozostałych kwestii - będzie z jeszcze z nami rozmawiało" - relacjonowała po spotkaniu Marzena Napieracz-Lubomska z Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek.

Zmiana w art. 91 Prawa farmaceutycznego dotyczyła uprawnień techników farmacji. Ich zdaniem, po jej wejściu w życie nie mogliby oni wydawać nawet niektórych popularnych produktów, np. syropów na kaszel, tabletek na ból gardła czy plastrów nikotynowych.

Technicy sprzeciwiają się także zmianom przewidzianym w ustawie zwaną "Apteka dla aptekarza", która obecnie oczekuje na podpis prezydenta. Uważają oni, że prawo do prowadzenia aptek powinni mieć nie tylko magistrowie farmacji, lecz także technicy farmaceutyczni.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA