REKLAMA

Protest w Sejmie, Błaszczak: Samoobrona w porównaniu z nimi to był Wersal

 • Autor: PAP/AT
 • 21 grudnia 2016 08:46
Protest w Sejmie, Błaszczak: Samoobrona w porównaniu z nimi to był Wersal Wokół protestu opozycji wiele się zmienia - mówi Błaszcak (fot.facebook.com/Mariusz-Błaszczak)

• To nie jest tak, że zwykły człowiek rzuca się pod samochód. Widzieliśmy to w nocy przed Sejmem z piątku na sobotę, ale widzieliśmy w niedzielę także - blokowanie czy rzucanie się pod samochód kiedy pan premier Jarosław Kaczyński jechał na grób swojego brata, na Wawel – zapowiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
•  Policja pozostanie więc na terenie Sejmu tak długo, jak długo będzie zagrożenie – dodał Błaszczak.

"A że zagrożenie jest to wystarczy przywołać zdjęcia z nocy piątkowo-sobotniej. Widzieliśmy agresję, widzieliśmy te fakty żenujące lżenia np. posłów na Sejm, pani prof. Krystyny Pawłowicz" - mówił minister w TVP Info.

Jak dodawał, "widzieliśmy blokowanie, rzucanie się pod samochody tych ludzi". "Oni są przeszkoleni. To nie jest tak, że zwykły człowiek rzuca się pod samochód. Widzieliśmy to w nocy przed Sejmem z piątku na sobotę, ale widzieliśmy w niedzielę także - blokowanie czy rzucanie się pod samochód kiedy pan premier Jarosław Kaczyński jechał na grób swojego brata, na Wawel" - mówił.

"To są barbarzyńcy. Samoobrona w porównaniu z nimi to był Wersal. Ci ludzie tak bardzo boją się odpowiedzialności. Za co? Za nadużycia. Ci ludzie tak bardzo cierpią z tego powodu, że nie mogą korzystać z owoców władzy, bo PiS z tych owoców władzy korzysta w ten sposób, że przekazuje te pieniądze chociażby na Program 500 plus, na przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego" - ocenił Błaszczak.

Według niego widać jednak, że wokół protestu opozycji "wiele się zmienia". "Chociażby wczorajsza demonstracja, która była zgłoszona na 5 tys. osób, a w kulminacyjnym punkcie była dziesięciokrotnie mniejsza niż zgłoszenia. Więc po prostu nie ma siły, nie ma wsparcia społecznego" - uważa szef MSWiA.

Czytaj też: Polacy nie przestraszą się PiS

Minister zestawił to z niedzielną "spontaniczną manifestacją przed Pałacem Prezydenckim". "Manifestacją zorganizowaną przez Kluby Gazety Polskiej, manifestacją dużo, dużo liczniejszą i pokazującą, że społeczeństwo popiera rząd".

Protesty przed gmachem parlamentu trwają od piątku, kiedy to podczas obrad Sejmu posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę. Była to reakcja na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie z obrad jednego z posłów PO. Przed Sejmem w piątek demonstranci blokowali drogi wyjazdowe; posłowie opozycji, w systemie dyżurów, pozostają na sali sejmowej.

W niedzielę kontynuowane były demonstracje Komitetu Obrony Demokracji, manifestowano przed także przed Trybunałem Konstytucyjnym i Pałacem Prezydenckim. W poniedziałek także trwała pikieta przed Sejmem. Nad ranem we wtorek przed wjazdem do Sejmu zostało zbudowane ogrodzenie, a protestujący tam ludzie przesunięci na drugą stronę ulicy Wiejskiej. Wjazd do Sejmu ochrania policja, policjanci znajdują się też na terenie należącym do parlamentu, przed gmachami Sejmu i Senatu. We wtorek wznowione zostało rozpoczęte w ubiegłym tygodniu posiedzenie Senatu. przed Sejmem demonstrował KOD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (7 komentarzy)

 • minn 2016-12-21 10:49:37
  Do maxx: A kimże ty jesteś cwóku co nie umie sklecić porządnego zdania w ojczystym języku aby osadzać kto jest prawdziwym Polakiem?
 • minn 2016-12-21 10:11:21
  Do maxx: Bardzo inteligentna i rozbudowana teoria :-). Kto to jest Polak twoim zdaniem?
 • Tak dalej być nie może 2016-12-21 09:19:44
  Do aaa: Nie licz na to. Ludzie będą protestować właśnie dlatego że zależy im na Polsce, którą PIS chce sprywatyzować i zrobić z niej zabitą dechami wiochę Europy. Wygrane wybory nie dają mandatu do łamania prawa. Widać że PIS się boi bo wokół parlamentu było więcej policji niż milicji w najgorszych czasach komuny.
 • aaa 2016-12-21 08:59:26
  Tak trzymać, już niedługo zejdzie powietrze z balonu KOD-u. Ludzie są już zmęczeni tym przedstawieniem. Bufonada PO i Nowoczesnej im nie zależy na Polsce.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA