REKLAMA

Protest ZNP, reforma oświatowa: Partia Razem wesprze nauczycieli

  • Autor: GP
  • 28 listopada 2016 15:13
Protest ZNP, reforma oświatowa: Partia Razem wesprze nauczycieli ZNP, od kiedy poznano propozycję edukacyjną MEN, ma o niej krytyczne zdanie. (fot.:znp.edu.pl)

• Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiada kolejną pikietę. Ma ona się odbyć we wtorek (28 listopada).
• To pierwszy dzień XXXI posiedzenia Sejmu, na którym będzie czytany projekt reformy edukacyjnej.
• Partia Razem wsparła w proteście ZNP.

Ponieważ we wtorek (29 listopada) Sejm zaczyna procedowanie przepisów zmieniających szkolnictwo w Polsce, Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) zapowiada na ten dzień kolejną pikietę protestacyjną. Miejsce nie jest niespodzianką - to Sejm RP. Pikieta ma się rozpocząć o godz. 17.

- Posłowie! Zostawcie te gimnazja - można przeczytać w materiałach, którymi nauczycielski związek chce zaprosić do udziału oponentów reformy.

ZNP w weekend (27 listopada) znalazł kolejną siłę polityczną w swojej walce o zachowanie obecnego systemu edukacji. Partia Razem podpisała z nauczycielami porozumienie, w którym można przeczytać: - System oświaty zapewniający właściwą edukację dzieci i młodzieży jest jednym z najważniejszych filarów prawidłowego funkcjonowania państwa tworzącego obywateli; kluczowe dla poziomu realizacji celów polskiego systemu oświaty są usytuowanie i ranga społeczna zawodu nauczyciela gwarantująca mu niezbędną stabilizację ekonomiczną, niezależność od lokalnych ograniczeń i nacisków politycznych oraz autonomię w obszarze praktycznego wykonywania w swojej profesji.

Czytaj: Zmiana w oświacie powodowana elekcją samorządową?

ZNP i lewicowa partia pozaparlamentarna zobowiązały się zapobiec destabilizacji i dalszemu demontażowi systemu oświaty poprzez "zachowanie obowiązującej struktury ustroju szkolnego".

Reforma edukacyjna ma zostać uchwalona szybko, bo jeszcze do końca roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA