REKLAMA

Prywatny proces w sprawie odpowiedzialności za Smoleńsk ruszy 31 marca

  • Autor: PAP/GP
  • 27 stycznia 2016 16:10
Prywatny proces w sprawie odpowiedzialności za Smoleńsk ruszy 31 marca Pełnomocnicy oskarżycieli prywatnych wnieśli, by sąd uzyskał pełną opinię biegłych, sporządzoną na potrzeby śledztwa smoleńskiego. (fot. flickr.com/CC BY-NC-ND 2.0)

31 marca ruszy proces pięciu osób, m.in. b. szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego, oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 r.

Tak w środę (27 stycznia) zdecydował Sąd Okręgowy w Warszawie, który wcześniej odmówił umorzenia sprawy, o co wnosiła obrona.

Sprawę będzie prowadzić trzech sędziów, gdyż dotyczy ona precedensowej katastrofy lotniczej, a sprawa jest zawiła, a dowody częściowo sprzeczne.

Pełnomocnicy oskarżycieli prywatnych wnieśli, by sąd uzyskał pełną opinię biegłych, sporządzoną na potrzeby śledztwa, jakie w sprawie katastrofy prowadzi Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Tomasz Arabski (po lewej), były szef kancelarii premiera Donalda Tuska i były ambasador w Madrycie. Źródło: twitter.com

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA