REKLAMA

Przed Pałacem Prezydenckim manifestacja pod hasłem "Wszystkie światła na prezydenta"

  • Autor: PAP/JS
  • 22 września 2017 20:01
Przed Pałacem Prezydenckim manifestacja pod hasłem "Wszystkie światła na prezydenta" W lipcu w całym kraju organizowano manifestacje, których uczestnicy przynosili ze sobą świece, protestując przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości. (fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)

"Wszystkie światła na prezydenta" - pod tym hasłem pod Pałacem Prezydenckim odbywała się manifestacja ruchu "Akcja Demokracja". Zgromadzeni żądali, by prezydent Andrzej Duda wysłuchał ich głosów, zanim podejmie ostateczną decyzję co do kształtu projektów ustaw o SN i KRS.

Przedstawicielka ruchu "Akcja Demokracja" Weronika Paszewska oceniła, że do tej pory głos obywateli nie został uwzględniony w konsultacjach i rozmowach o reformie wymiaru sprawiedliwości, które prowadził prezydent Duda.

"Jesteśmy tutaj, żeby nasz głos w tej bliskości Pałacu Prezydenckiego wybrzmiał i żeby pan prezydent nie zapominał o tym, że oczekujemy od niego przedstawienia propozycji ustaw, które będą zgodne z konstytucja" - podkreślił.

Inny przedstawiciel ruchu Piotr Cykowski apelował do Andrzeja Dudy, by ten w przeciągu trzech dni, które zostały do ogłoszenia prezydenckich propozycji dot. reformy sądownictwa, wziął pod uwagę głosy setek tysięcy osób, które w całej Polsce wychodziły na ulice domagając się ustaw zgodnych z konstytucją.

Zgromadzeni w piątkowy deszczowy wieczór na Krakowskim Przedmieściu manifestanci skandowali m.in.: "konstytucja", "tak wygląda demokracja".

Odczytywano fragmenty konstytucji oraz listy poświęcone reformie sądownictwa, które obywatele skierowali do prezydenta w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Wszystko przeplatane było muzyką graną na żywo. Na scenie stanęło puste krzesło dla Andrzeja Dudy, które ma symbolizować miejsce, w którym "powinien być prezydent" - wśród obywateli.

W lipcu w całym kraju organizowano manifestacje, których uczestnicy przynosili ze sobą świece, protestując przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Zgromadzenia odbywały się przed sądami, gmachem Sejmu i Pałacem Prezydenckim.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA