REKLAMA

Przed Sejmem koncert zorganizowany przez KOD

 • Autor: PAP/JS
 • 28 grudnia 2016 21:14
Przed Sejmem koncert zorganizowany przez KOD Przed Sejm wyszli posłowie PO. W ich imieniu zgromadzonym podziękował poseł Sławomir Nitras (fot.:Kancelaria Sejmu/twitter.com)

• Przed Sejmem odbył się koncert zorganizowany przez Komitet Obrony Demokracji.
• Muzycy wspierający protesty opozycji zagrali m.in. tanga, utwory muzyki klasycznej oraz polskie kolędy.

Przed namiotem, w którym występowali muzycy zgromadziła się grupa sympatyków KOD, Obywateli RP, Stowarzyszenia Solidarnie w akcji, Bezpartyjnego Bloku Kobiecego (na który składa się warszawski czarny marsz oraz ogólnopolski strajk kobiet).

Koncert rozpoczęło odśpiewanie hymnu narodowego oraz "Ody do radości". Kwartet smyczkowy Kroll Quartet zagrał - jak podkreślali organizatorzy koncertu - w geście solidarności z posłami opozycji protestującymi w Sejmie oraz osobami wspierającymi ich przed Sejmem. Kwartet zagrał m.in. tanga, utwory muzyki klasycznej i filmowej. Ponadto zespół chóralny "Ad Vocem" zaprezentował polskie kolędy.

Prowadząca koncert Katarzyna Dróżdż podkreśliła, że odbywa się on w szczególnym miejscu i w szczególnych okolicznościach, ponieważ - jak mówiła - w kraju dzieją się rzeczy, które "wprawiają nas w stan zadziwienia".

Według Dróżdż, w ostatnim czasie niektóre terminy zaczęły tracić swoje znaczenie - wśród nich wymieniła: Sejm, demokracja, prawo, sprawiedliwość, solidarność. Jak dodała, muzycy, którzy wystąpili w środę przed Sejmem przyjechali z osobistych pobudek. "Przybyli tutaj po to, aby przywrócić nam wiarę w ludzką solidarność, która również państwo przywracacie" - mówiła do zgromadzonych.

Podkreśliła, że muzycy przybyli przed Sejm także po to, aby fetować opozycję, "która narodziła nam się 16 grudnia". "Panowie przyjechali tutaj, by wesprzeć wszystkich obywateli, instytucje i stowarzyszenia, które tutaj się zrzeszają" - powiedziała Dróżdż.

Przed Sejm wyszli posłowie PO. W ich imieniu zgromadzonym podziękował poseł Sławomir Nitras.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • giezeta 2016-12-29 15:45:20
  wpiszcie w wyszukiwarce: Petycja w obronie Jarosława Kaczyńskiego i podpisujcie
 • Co będzie potem 2016-12-29 13:47:09
  Ludzie podpisujcie Petycję do POLAKÓW w obronie Jarosława Kaczyńskiego, jak nie chcecie powtórki z PO i PSL.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA