REKLAMA

Przedstawiciele Komisji Weneckiej spotkali się z posłami z komisji sprawiedliwości

  • Autor: PAP/rs
  • 25 października 2017 16:14
Przedstawiciele Komisji Weneckiej spotkali się z posłami z komisji sprawiedliwości - Mieliśmy okazję porozmawiać z opozycją, z rządzącą większością, która miała możliwość wyjaśnienia dlaczego uchwaliła takie rozwiązania (Fot. PTWP/Paweł Pawłowski)

Przebywający z dwudniową wizytą w Polsce przedstawiciele Komisji Weneckiej spotkali się w środę z posłami z sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Tematem rozmowy było nowe Prawo o prokuraturze.

• To było bardzo dobre spotkanie; Komisja Wenecka przyznała rację Prawu i Sprawiedliwości w wielu aspektach - tak środowe spotkanie z Komisją Wenecką komentowali posłowie PiS.

• - Mieliśmy okazję porozmawiać z opozycją, z rządzącą większością, która miała możliwość wyjaśnienia dlaczego uchwaliła takie rozwiązania - powiedział dziennikarzom po zakończeniu dyskusji jeden z przedstawicieli Komisji Weneckiej.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisław Piotrowicz (PiS), a ze strony opozycyjnej m.in. posłowie PO Borys Budka i Arkadiusz Myrcha, wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz (obie z Nowoczesnej), Grzegorz Długi z Kukiz'15 i Marek Sawicki z PSL.

- Mieliśmy okazję porozmawiać z opozycją, z rządzącą większością, która miała możliwość wyjaśnienia dlaczego uchwaliła takie rozwiązania - powiedział dziennikarzom po zakończeniu dyskusji jeden z przedstawicieli Komisji Weneckiej. Jak dodał, członkowie KW mieli też okazję do zapoznania się z racjami obu stron sporu wokół ustawy o prokuraturze.

Posłowie opozycji powtórzyli swoje zastrzeżenia dotyczące Prawa o prokuraturze. - Podnosiliśmy wszystkie te zastrzeżenia, które prezentowaliśmy w procesie legislacyjnym, począwszy od wyjątkowego trybu pracy nad tą ustawą, skończywszy na nieznanych w innych europejskich krajach uprawnieniach procesowych dla prokuratora generalnego, który jest politykiem - powiedział dziennikarzom Budka.

Nowe Prawo o prokuraturze na powrót połączyło m.in. stanowiska ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz tłumaczył, że podczas spotkania z KW, politycy PiS odwoływali się do konkretnych przepisów prawa, natomiast opozycja - do emocji.

Dominik Tarczyński (PiS) stwierdził z kolei, że "Komisja Wenecka przyznała rację Prawu i Sprawiedliwości w wielu aspektach". - To było bardzo dobre spotkanie - oświadczył.

Ocenił, że przedstawiciele Komisji Weneckiej mieli do czynienia z "dwoma światami" - walką polityczną po stronie posłów opozycji i argumentację prawną ze strony PiS. - Niesmak na twarzach członków Komisji Weneckiej był widoczny, kiedy pojawiały się nie argumenty, a ataki polityczne - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Madera 2017-10-27 08:16:15
    Co Wy macie? Macie chamstwo arogancję i własne dobro. Dlaczego opinia publiczna nie jest informowana ani o Waszych zamiarach ani o Waszych projektach.Ignorujecie nas od samego początku. Nawet tu nie raczycie wymienić ani jednego konkretu.Róbcie tak dalej a jak powiedziałam wcześniej opuścicie ten Kraj w niechlubny sposób, a reszta zapozna się z więzieniem. Amber Gold to wałkujecie non stop...ale nie ustawy dla Narodu Polskiego, gdzie traktujecie już nas jak niewolników a z Ukraińców Słowian robicie, dla Ukraińca po roku pracy w Polsce emerytura 1000 zł, gdzie ja np. po 25 latach mam 680 zł.....to co to jest ?Tak 25 lat, ale 13 lat żeście mi ukradli, bo pracodawca był oszustem to moja wina?!To wy stwarzacie warunki bandytom do ich wspaniałej egzystencji !Jesteście bandytami Narodu Polski, bandytami samej Polski....po prostu okupanci. Nie ma takiego kraju na Świecie który by stawiał OBCYCH NA pierwszym miejscu ! Nie podoba się Polska i jej Naród Won z Polski, nikt was tu nie potrzebuje, nikt was tu nie chce, wynocha do Ukrainy i do Israel tam jest wasze serce i majątki więc wynocha z POLSKI ZŁODZIEJE!
  • rękojeśćkija 2017-10-26 05:14:11
    I co ? POkrętacze, tego ważnego faktu, nie komentują ? Pewnie czekają aby znaleźć jakąś dziurę w całym i "totalnie" dołożyć PiS-owi.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA