REKLAMA

Przegląd resortów: Donald Trump chce skończyć z marnotrastwem pieniędzy

  • Autor: PAP/AT
  • 14 marca 2017 07:18
Przegląd resortów: Donald Trump chce skończyć z marnotrastwem pieniędzy Rozporządzenie - jak zaznaczył prezydent Trump - "ma na celu poprawę efektywności działań rządu federalnego (Donald Trump, fot.flickr.com/ Gage Skidmore)

Donald Trump polecił resortom dokonanie dokładnego przeglądu wykonywanych zadań, by zredukować biurokrację i ustalić "gdzie są marnowane pieniądze".

• W rozporządzeniu wykonawczym prezydent USA Donald Trump polecił wszystkim resortom i agencjom rządu federalnego dokonanie dokładnego przeglądu wykonywanych zadań.
• Chce zredukować biurokrację i ustalić "gdzie są marnowane pieniądze".
• Chodzi o wykluczenie sytuacji, gdy różne resorty powielają te same zadania, a także o rozwiązanie niepotrzebnych agencji.

Rozporządzenie - jak zaznaczył prezydent Trump - "ma na celu poprawę efektywności działań rządu federalnego. Chodzi o wykluczenie sytuacji, gdy różne resorty powielają te same zadania, a także o rozwiązanie niepotrzebnych agencji, odejście od archaicznych metod zarządzania i likwidację przerostów kadrowych".

Czytaj też: Dekret Donalda Trumpa: Imigranci, którzy przybyli do USA jako dzieci mogą zostać w kraju

"Rozpoczynamy spóźniony proces restrukturyzacji resortów i agencji" - powiedział Trump po podpisaniu rozporządzania, które jest kolejnym krokiem mającym uczynić z administracji federalnej strukturę "skuteczną, oszczędną i odpowiedzialną wobec społeczeństwa". Rozporządzenie przewiduje nie tylko radykalną redukcję etatów, ale również ograniczenie liczby regulacji określających ramy i zasady działalności rządu federalnego. "Miliardy i miliardy dolarów są marnowane na poczynania nie przynoszące żadnych efektów" - zaznaczył prezydent.

Cały artykuł czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA