REKLAMA

Przewaga PO nad PiS nie martwi szefa rządu?

 • Autor: PAP/MN
 • 27 kwietnia 2017 09:15
Przewaga PO nad PiS nie martwi szefa rządu? Zrobimy w tej chwili pewną korektę, jeżeli chodzi o funkcjonowanie polityki medialnej - mówi Beata Szydło. (fot. Twitter)

Premier Beata Szydło odniosła się do faktu, że w ostatnim sondażu Platforma Obywatelska wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość o 2 proc.

• Dla mnie najważniejszym sondażem są dane GUS-u, co nie znaczy, że sondaż nie jest istotny - mówiła w czwartek (27 kwietnia) w TVP Info premier Beata Szydło.

• Zapowiedziała jednocześnie "pewną korektę, jeżeli chodzi o funkcjonowanie polityki medialnej" rządu. To musi być naprawdę ściśle pilnowane - dodała.

• Szydło zaznaczyła, że jako premier wolałaby opozycję, które stawiałaby bardzo wysokie wymogi rządowi.

Premier pytana o sondaż Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24, w którym poparcie dla PO deklaruje więcej osób niż dla PiS podkreśliła, że pamięta, iż podczas kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, której była szefową, ukazywały się sondaże, w których miał on kilka lub kilkanaście procent poparcia, a Bronisław Komorowski miał ponad 60 proc.

"To też jest ciekawe, że w ciągu tego tygodnia ukazało się chyba kilka sondaży, w tym jednej firmy były chyba dwa lub trzy i każdy z nich miał inne wartości pokazane" - zaznaczyła premier.

"Dla mnie sondażem tym najważniejszym są dane statystyczne GUS-u (...), poczucie bezpieczeństwa Polaków. Co nie znaczy oczywiście, że sondaż nie jest istotny, bo to jest pewna miara, natomiast w zależności jak on jest przeprowadzany można go interpretować" - podkreślił szefowa rządu.

Czytaj też: Najnowszy sondaż: PO wyprzedza PiS. Nowoczesna mocno w dół

Jak zauważyła, obecnie nie toczy się kampania wyborcza. "My w tej chwili nie jesteśmy w kampanii wyborczej, tylko jesteśmy w czasie, w okresie, kiedy normalnie funkcjonuje rząd, funkcjonuje wybrany na 4 lata parlament, jest realizacja pewnego programu" - zaznaczyła.

"Natomiast mam wrażenie, że niektóre partie, szczególnie partie opozycyjne zajmują się tylko i wyłącznie sondażami, tylko i wyłącznie swoją przyszłością polityczną, co nie jest najlepsze dla rządzących" - dodała premier.

Szydło zaznaczyła, że jako premier wolałaby opozycję, które stawiałaby bardzo wysokie wymogi rządowi. "To zawsze wtedy powoduje, że rządzący muszą się pilnować i myślę, że część problemów, chociażby z tym gadulstwem niektórych naszych ministrów wynika z tego, że oni mają takie poczucie, że nie ma opozycji, która byłaby tym recenzentem ich działań" - powiedziała.

"Wszyscy ministrowie, łącznie ze mną, musimy pilnować jednego, spójnego przekazu - o tym również powiedzieliśmy [w trakcie środowego spotkania premier z ministrami i wiceministrami]. Zrobimy w tej chwili pewną korektę, jeżeli chodzi o funkcjonowanie polityki medialnej, to musi być naprawdę ściśle pilnowane" - podkreśliła premier. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • wili 2017-04-27 21:47:02
  usrac sie w sondaze Pani Premier musi wziasc pod uwage marsz tzw wolnosci w dn 6.05 ktory organizuje PO , aby czsem wspolnie z sb-ecja nie powstal majdan oj uwazajcie
 • jolka 2017-04-27 16:27:04
  Nie uwierzę w bzdety chyba że w Polsce jest duzo złodzieji i się boją PIS.To z taka ilością zlodZieji nikt sobie nie poradzi
 • MEG 2017-04-27 12:02:14
  Jak pisałem miesiąc temu, że PiS jest na równi pochyłej i już się nie podniesie, to niektórzy się obrażali. Chyba dla wszystkich, poza "ludem smoleńskim", jest teraz całkowicie jasne, iż nie nadają się do rządzenia.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA