REKLAMA

Przewodniczący Senatu Rumunii odwiedzi Polskę

  • Autor: GP
  • 01 marca 2017 09:10
Przewodniczący Senatu Rumunii odwiedzi Polskę Calin Popescu-Tariceanu ma odwiedzić Polskę w czwartek (2 marca). (fot. wikimedia.org)

• W tym tygodniu (2 marca) Warszawę odwiedzi rumuńska delegacja parlamentarna.
Przewodniczyć jej będzie Călin Popescu-Tăriceanu, przewodniczący rumuńskiego Senatu.
• W ramach całego dnia gość ma zaplanowane spotkania z Marszałkami polskiego Sejmu i Senatu, a także dygnitarzami w polskich MSZ i MON.

2 marca w Warszawie odbędzie się uroczyste przywitanie w Polsce, w Senacie RP, przewodniczącego Senatu Rumunii Călina Popescu-Tăriceanu. Polityk przyjedzie do Warszawy wraz z delegacją. Gościć go będzie w polskim parlamencie Marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Wizyta zacznie się o 9. wpisem do księgi honorowych gości Senatu. Pół godziny później gość spotka się z Marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. Z ramienia rządu Rumuna i jego towarzyszy przywita Konrad Szymański, koordynator polityki europejskiej w MSZ.

Rumuńscy goście Sejmu i Senatu będą w Warszawie cały dzień, stąd też dwa punty ich wizyty w godzinach popołudniowych. Około 15.30 Călin Popescu-Tăriceanu złoży wieniec pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, a 30 minut później spotka się z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA