REKLAMA

PSL chce, aby prezydent zawetował ustawę o KRS, sądach powszechnych i SN

 • Autor: PAP/JS
 • 19 lipca 2017 14:56
PSL chce, aby prezydent zawetował ustawę o KRS, sądach powszechnych i SN PSL zaapelowało do Dudy, żeby tonował i uspokajał nastroje panujące w polskim parlamencie (fot. PSL/twitter)

PSL chce, aby prezydent zawetował ustawę o KRS, o ustroju sądów powszechnych oraz obecnie procedowaną ustawę o Sądzie Najwyższym - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Według niego nie da się przyjąć "dobrych" ustaw w takiej atmosferze, jaka panuje w Sejmie.

• Kosiniak-Kamysz, jak relacjonował, powiedział Andrzejowi Dudzie, iż dobrze, że zabrał głos, i zgłosił swoją propozycję. Choć, podkreślił, nie spełnia ona oczekiwań PSL.

• PSL zaapelowało do Dudy, żeby tonował i uspokajał nastroje panujące w polskim parlamencie.

 

W środę (19 lipca) szef PSL spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą; po spotkaniu poinformował, że to on poprosił prezydenta o rozmowę w imieniu PSL i "tysięcy osób", które podpisały petycję ludowców ws. zmian w wymiarze sprawiedliwości. W petycji PSL zarzuca PiS m.in. próby ograniczenia niezależności sądów powszechnych i Sądu Najwyższego. PSL chce też, aby prezydent zawetował ustawę o KRS, o ustrojach sądów powszechnych i obecnie procedowaną ustawę o Sądzie Najwyższym.

Kosiniak-Kamysz, jak relacjonował, powiedział Andrzejowi Dudzie, iż dobrze, że zabrał głos, i zgłosił swoją propozycję. Choć, podkreślił, nie spełnia ona oczekiwań PSL. "To nie jest zmiana dla naszych rodaków, to jest zmiana dla obozu władzy. Nie przybliża sądów i nie daje poczucia większej sprawiedliwości" - mówił polityk.

Jak dodał, zwrócił uwagę prezydentowi na atmosferę, która panuje w Sejmie. "PSL jest od zawsze partią pokoju i zachęca do normalnej, merytorycznej debaty" - mówił Kosiniak-Kamysz.

Przekonywał, że ludowcy chcą zmian w wymiarze sprawiedliwości i polskim sądownictwie - ale jak zaznaczył - "nie da się przyjąć dobrych ustaw dla naszych rodaków w takiej atmosferze, która panuje w Sejmie".

PSL zaapelowało do Dudy, żeby tonował i uspokajał nastroje panujące w polskim parlamencie. "Żebyśmy tę debatę na temat reformy sądownictwa mogli przeprowadzić przez kilka tygodni, a nie w ciągu jednego posiedzenia" - wskazał. Jak ocenił dobrze, że dochodzi do takich spotkań z prezydentem. "Widać, że jest ta aktywność i bardzo dziękuję, że na moją prośbę o możliwość spotkania prezydent zareagował" - mówił szef PSL.

"Rozmowa była szczera i merytoryczna; dotyczyła przebiegu prac legislacyjnych związanych z reformą sądownictwa i atmosfery panującej w Sejmie" - powiedział z kolei szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

"Rozmowa była szczera i merytoryczna; dotyczyła przebiegu prac legislacyjnych związanych z reforma sądownictwa i atmosfery panującej w Sejmie" - mówił Szczerski.

Według niego Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawił stanowisko swojej partii. Prezydent - jak relacjonował Szczerski - powtórzył "własną opinię i potwierdził swoje zdecydowane poparcie dla działań na rzecz naprawy polskiego wymiaru sprawiedliwości".

Jak podkreślił Szczerski, Duda w czasie rozmowy z liderem PSL przypomniał warunki dotyczące zmian w ustawie o KRS oraz uwagi dotyczące treści przepisów ustawy o SN, które "pozwolą uwolnić tę reformę od bieżącego sporu między większością rządową a opozycją".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • pio. 2017-07-20 13:17:09
  oj ludzie ludzie , dowiedzcie się najpierw o co chodzi a potem komentujcie.
 • Z ubolewaniem Solidarna 2017-07-19 18:19:36
  Przestępcza organizacja polityczna PSL traci na wizerunku z każdym dniem, jak dotąd PiS zamiata pod dywan największą aferę gospodarczą w świecie SLD i koalicji PO-PSL. Prezydent RP poniża własną osobę Urząd podając rękę największym w historii powojennej Polski przestępcom PSL, afera gruntowa masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na cele nierolnicze "B" mieszkalne gdzie właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań, nie myślcie przestępcy iż będziemy dłużej utrzymywać Waszą kastę przestępczą w samozwańczych samorządach terytorialnych, koniec niewolnictwa podatkowego bliski.
 • historyk idei 2017-07-19 16:29:02
  PSL czyni puste gesty, elektorat ludowców chce spokoju i dobrej pogody a nie igrzysk Prezesa PSLREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA