REKLAMA

PSL chce od Kancelarii Premiera dokumentów z audytu

  • Autor: PAP/GP
  • 12 maja 2016 10:51
PSL chce od Kancelarii Premiera dokumentów z audytu Lider PSL na manifestacji w stolicy. (fot.:twitter.com/nowePSL)

Klub PSL zwróci się do szefowej KPRM Beaty Kempy o udostępnienie w trybie pilnym dokumentów, na podstawie których został opracowany tzw. audyt z 8 lat rządów koalicji PO-PSL - poinformował w czwartek Piotr Zgorzelski (PSL). Jeśli PSL ich nie dostanie, zwróci się do sądu - dodał.

W środę w Sejmie premier Beata Szydło oraz poszczególni ministrowie przedstawili wyniki raportu oceniającego rządy PO-PSL.

- W trybie art. 61 konstytucji klub PSL zwróci się do szefowej KPRM o udostępnienie dokumentów, na podstawie których został opracowany tzw. audyt, który w istocie nic wspólnego z audytem nie miał - poinformował Zgorzelski podczas czwartkowego briefingu w Sejmie.

- Oczekujemy na niezwłoczne przedstawienie tych dokumentów - dodał.

Art. 61 konstytucji mówi m.in., że obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Ponadto ma prawo do uzyskiwania informacji obejmujących dostęp do dokumentów.

Zgorzelski zapowiedział, że jeśli dokumenty te nie zostaną przedstawione, to ludowcy wystąpią na drogę sądową do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

- Urzędnicy państwowi muszą brać odpowiedzialność za swoje słowa - podkreślił polityk PSL.

Szefowa kancelarii premiera Beata Kempa mówiła w czwartek w radiowej Jedynce, że wszystkie te elementy, o których mówiliśmy, są oparte na dokumentach każdego z ministerstw, przede wszystkim na raportach otwarcia, na sprawozdaniach, na wynikach kontroli wewnętrznych, audytów wewnętrznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA