REKLAMA

PSL i PO wystawią wspólnych kandydatów do Senatu

  • Autor: PAP
  • 07 września 2015 19:10
PSL i PO wystawią wspólnych kandydatów do Senatu Popieramy wspólnych, aby mieli większą szansę wygrania - powiedział Kosiniak-Kamysz. Fot. youtube,com

PSL i PO wystawią wspólnych kandydatów w okręgach w województwie małopolskim w wyborach do Senatu - poinformował szef małopolskiego PSL Andrzej Kosiniak-Kamysz. Kandydatami ludowców będą Włodzimierz Okrajek, Jan Pająk i Łukasz Węgrzyn.

PSL wraz ze swoim koalicjantem wystawia w niektórych okręgach wspólnych kandydatów. To jest wynik porozumienia zawartego między naszymi partiami - w poprzedniej kadencji była nieudana próba wystawienia własnych kandydatów, tym razem popieramy wspólnych, aby mieli większą szansę wygrania - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Kandydaci PSL

Według niego PSL wystawi swoich ludzi w wyborach do Senatu w okręgu podkrakowskim - Włodzimierza Okrajka, dyrektora małopolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa; okręgu bocheńskim - Jana Pająka, wójta gminy Drwinia oraz okręgu tarnowskim - Łukasza Węgrzyna, dyrektora szpitala powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza w dwóch ostatnich okręgach PO na pewno nie wystawi własnych kandydatów, lecz poprze osoby wskazane przez PSL.

Poparcie dla PO w dwóch okręgach

W zamian za to ludowcy poprą kandydatów Platformy m.in. w dwóch okręgach obejmujących Kraków, zachodnią Małopolskę i Sądecczyznę.

Do Senatu PO wystawi w Krakowie dotychczasowego posła Jerzego Fedorowicza i senatora, byłego ministra obrony Bogdana Klicha. Dotychczasowi senatorowie będą kandydować w okręgu obejmującym zachodnią Małopolskę - Stanisław Bisztyga oraz okręgu nowotarskim - Stanisław Hodorowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA