REKLAMA

PSL, Kosiniak-Kamysz: Wystawimy własnego kandydata na premiera w wyborach parlamentarnych

  • Autor: PAP/AT
  • 22 marca 2017 10:14
PSL, Kosiniak-Kamysz: Wystawimy własnego kandydata na premiera w wyborach parlamentarnych Nie mamy powodu, żeby bronić rządu Beaty Szydło - powiedział szef PSL (Władysław Kosiniak-Kamysz, fot.psl.pl)

PSL będzie miało własnego kandydata na premiera w wyborach parlamentarnych i nie poprze Grzegorza Schetyny - powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Formułując wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło, PO jako kandydata na nowego premiera zaproponowała Grzegorza Schetynę.

"Nie mamy powodu, żeby bronić rządu Beaty Szydło" - mówił w radiu TOK FM Kosiniak-Kamysz. Jak wskazywał lider PSL, "warto porozmawiać nt. wniosku, który przygotowała PO", jednak ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta podczas posiedzenia klubu.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza, szanse objęcia stanowiska premiera przez Grzegorza Schetynę są niewielkie, a samo wotum nieufności jest formą sprzeciwu.

Odnośnie przyszłych wyborów parlamentarnych podkreślił, że "każda partia idzie ze swoim programem i chce zrobić jak najlepszy wynik dla swojego ugrupowania, a nie będzie się cieszyła z kandydatów na premiera w innych partiach".

Podkreślił, że nawet jeśli ugrupowania mają wspólne mianowniki, "to nie znaczy, że będziemy popierać kandydata na premiera z innej partii. Będziemy wystawiać najmocniejsze listy, walczyć o swój wynik, a o tym, kto zostanie premierem zdecydują wyborcy" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA