REKLAMA

PSL: lepsze nastroje rolników, będzie "dwucyfrowy" wynik

  • Autor: TM
  • 21 października 2015 09:29
PSL: lepsze nastroje rolników, będzie "dwucyfrowy" wynik "Dwucyfrowy" wynik jest bardzo możliwy – uważa Marek Sawicki. Fot. premier.gov.pl

Marek Sawicki z PSL wykluczył koalicję z PiS. Prawo i Sprawiedliwość jest łagodne, delikatne, z formułkami wyuczonymi jak Beata Szydło, czy takie autentyczne, jak Jarosław Kaczyński czy Antoni Macierewicz? Takie jest niebezpieczne - przekonywał w TVP Info.

Podkreślił, że liczy na "dwucyfrowy" wynik ludowców w wyborach parlamentarnych.

Więcej niż na Jarubasa

Osiągniemy dużo większe poparcie niż w wyborach prezydenckich, gdy na reprezentującego PSL Adama Jarubasa głos oddało 1,6 proc. uprawnionych. Wynik będzie wyższy niż cztery lata temu – powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Teraz, jeśli patrzymy na obecną sytuację, i także te dziania, które wykonujemy, to w mojej ocenie ten dwucyfrowy wynik jest bardzo możliwy, bo nastroje poprawiają się wśród rolników, wśród mieszkańców wsi - zapewniał Marek Sawicki.

Trudny rok dla PSL

Zdaniem polityka ten rok był bardzo trudny dla rolnictwa, ale nie powinno to mieć wpływu na preferencje wyborców PSL.

Mieliśmy najpierw afrykański pomór świń, później rosyjskie embargo, potem suszę. Co ciekawe, rolnicy przyjmują to ze zrozumieniem, dlatego, że została uruchomiona stosowna pomoc - podkreślił. 

Zdaniem Sawickiego wyborcy docenią ludowców, także za dobrą pracę wykonywaną przez inne resorty kierowane przez przedstawicieli tego ugrupowania.

Trzy obszary, za które odpowiadamy, rolnictwo, gospodarka, polityka społeczna - dzisiaj są to powody do zadowolenia Polaków i także rządu - tłumaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • rolnik 2015-10-21 10:23:14
    CHYBA W ZBIORACH ? Bo ze skupem już gorzej !!!! A minister czasem nie mówił przez gorączkę bo widać , że albo przeziębiony , albo na walony!!!!!
  • tt 2015-10-21 10:18:33
    Chyba ich pogrzało, won z parlamentu!!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA