REKLAMA

PSL liczy na 12-13 proc. "Wiele może się zmienić"

  • Autor: TM
  • 05 października 2015 08:47
PSL liczy na 12-13 proc. "Wiele może się zmienić" Janusz Piechociński niesłusznie jest posądzany o konszachty z PiS – stwierdził Sawicki. Fot. premier.gov.pl

Jeszcze jest trochę czasu do wyborów i wiele może się zmienić. Możliwy jest wynik 12-13 procent, o którym mówił lider PSL - stwierdził w radiowej "Jedynce" minister rolnictwa Marek Sawicki z PSL.

Pytany o koalicję stwierdził, że "dotychczasowa była stabilna i rozważna, choć partner był trudny, bo silniejszy". Dodał również, że Janusz Piechociński niesłusznie ”jest posądzany o konszachty z PiS”.

Minister mówił też o dopłatach dla rolników.

Będziemy rozmawiać na posiedzeniu rządy, czy uda się znaleźć dodatkowe środki na rekompensaty za środki suszy. Rolnicy złożyli wnioski o pomoc dla poszkodowanych przez suszę. Jest ich około 160 tysięcy, ich wartość to około 600 milionów złotych - tymczasem rząd przeznaczył na to 450 mln zł z budżetu - poinformował minister.

Przypomniał również, że po 10 października powinna zacząć się wypłata tych środków.  Dodał, ze dodatkowo istnieje możliwość korzystania z kredytów preferencyjnych.

Po 16 października będzie wypłacone 50 procent dopłat bezpośrednich, bez czekania na wyniki kontroli administracyjnych - zapewnił minister rolnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA