REKLAMA

PSL: nie będzie negatywnej kampanii wyborczej

  • Autor: PAP
  • 28 sierpnia 2015 08:12
PSL: nie będzie negatywnej kampanii wyborczej Nikt nie został przywieziony w teczce - powiedział Piechociński. Fot. piechocinski.blog.onet.pl

PSL nie będzie prowadzić negatywnej kampanii wyborczej - oświadczył prezes tej partii, wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. Zapewnił, że na listach ludowców do parlamentu znaleźli się kandydaci, którzy potrafią godzić ludzi.

Podczas konferencji w Olsztynie lider PSL przedstawił liderów list wyborczych tej partii z woj warmińsko-mazurskiego.

Ludowcy wystawili takich kandydatów, którzy w ostatnich latach potwierdzili swoje kompetencje i aktywność społeczną.

Nikt nie został przywieziony w teczce. Wszyscy wyrastali wśród was, kończyli wasze uczelnie, służyli w gminie, powiecie czy regionie - powiedział.

Odbudowa politycznego centrum

Piechociński podkreślił, że najważniejsza przy ocenie kompetencji kandydatów była umiejętność budowy wspólnoty, "godzenia ludzi i wychodzenia im naprzeciw".

Jego zdaniem, Polacy potrzebują solidarności, rozumianej jako wspólne pragnienie bycia ze sobą i dla siebie, a nigdy przeciwko sobie. Dlatego - jak mówił - potrzebna jest odbudowa politycznego centrum.

PSL nie będzie stygmatyzować nikogo w tych wyborach. Nie prowadziliśmy i nie prowadzimy negatywnych kampanii politycznych, to nie nasza specjalność. Koncentrujemy się na swoim przesłaniu. Nikomu nie będziemy odbierać dobrych intencji, nikogo nie będziemy oskarżać, ale będziemy pokazywać dobre przykłady - zapewnił.

Liderzy z z woj. warmińsko-mazurskiego

Według prezesa PSL kandydaci do parlamentu z woj. warmińsko-mazurskiego nie tylko są przygotowani do tworzenia prawa, ale jednocześnie potrafią łączyć ludzi, a nie "dzielić, radykalizować i oczerniać".

Liderem listy w okręgu olsztyńskim jest poseł Urszula Pasławska, a w elbląskim - wiceminister kultury Piotr Żuchowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • habrok 2015-08-28 20:11:34
    a zaczęli od bojkotu referendum... psl największa zmora i cichy "zabójca" Polski!!!! na dodatek od lat przy korycie ....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA