REKLAMA

PSL: ordynacja wyborcza PiS - "zbójecka"

  • Autor: PAP/AH
  • 28 listopada 2017 14:13
PSL: ordynacja wyborcza PiS - "zbójecka" Fot. MRPiPS

Będziemy zabiegać o prawdziwą reformę sądownictwa; będziemy też bronić Polaków przed "zbójecką" ordynacją wyborczą, autorstwa PiS, która dokonuje rozbioru Polski samorządowej - zadeklarował we wtorek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka zaczęła we wtorek prace nad projektami prezydenta Andrzeja Dudy ws. Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. Także we wtorek sejmowa komisja nadzwyczajna rozpoczęła prace nad projektem PiS ws. zmian m.in. w Kodeksie wyborczym. Projekt zakłada m.in. wprowadzenie dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, zlikwidowanie JOW-ów w wyborach do rad gmin oraz zmiany w PKW.

- Będziemy bronić Polaków przed zbójecką, złodziejską ordynacją wyborczą, która niszczy i dokonuje rozbioru Polski samorządowej. Będziemy bronić Polaków i zabiegać o więcej sprawiedliwości w sądach, (zabiegać) o prawdziwą reformę - powiedział Kosiniak-Kamysz we wtorek na konferencji prasowej w Sejmie.

Zapowiedział, że PSL będzie składać wnioski o wysłuchanie publiczne ws. projektów dot. sądownictwa, jak i projektu ws. zmian w Kodeksie wyborczym. - Głos obywateli, głos naszych rodaków jest kluczowy - przekonywał szef ludowców.

Podkreślił, że jego partia jest reprezentantem polskiej samorządności. - Jesteśmy reprezentantem polskiego samorządu i małych ojczyzn. Jesteśmy też reprezentantem głosu tych, którzy domagają się więcej sprawiedliwości, a nie więcej partii w sądach - mówił Kosiniak-Kamysz.

Poseł Piotr Zgorzelski (PSL) ocenił, że likwidacja jednomandatowych okręgów wyborczych "w istocie likwiduje Polskę obywatelską, Polskę lokalną". Z kolei Krzysztof Paszyk (PSL) podkreślił, że Polacy oczekują lepszych sądów powszechnych, a nie zmian w KRS i w Sądzie Najwyższym. - Wielkim oszustwem jest mówienie, że jak się dokona czystek kadrowych w SN i KRS, to sądy powszechne będą lepiej działały - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA