REKLAMA

PSL ostrzega: PiS chce nowych wyborów samorządowych

  • Autor: TM
  • 07 października 2015 09:38
PSL ostrzega: PiS chce nowych wyborów samorządowych Zdaniem działacza ludowców PiS chciałby zorganizować nowe wybory samorządowe. Fot. facebook.com

Polskie Stronnictwo Ludowe złoży projekt zmian w konstytucji, dotyczący zakazu skracania kadencji samorządu - poinformował w radiowej "Jedynce" Piotr Zgorzelski z PSL.

Jednym z powodów tej decyzji jest propozycja Prawa i Sprawiedliwości, aby podzielić Mazowsze na dwa województwa. Mówienie w każdej ze stolic subregionu, że może stać się stolicą Mazowsza, niczemu nie służy - oświadczył Zgorzelski.

Nieopłacalny zabieg

Dodał, że "nie ma żadnej analizy ani konkretnych danych potwierdzających, że taki zabieg jest opłacalny". Zdaniem działacza ludowców, to wszystko ma spowodować, że zmieniając lub tworząc nowe województwo, PiS chciałby zorganizować nowe wybory samorządowe.

"Destabilizacja samorządów"

To granie na destabilizację samorządów - podkreślił Zgorzelski.

PiS deklarował, że jeśli wygra wybory, to w miejsce jednego województwa mazowieckiego powstaną dwa: stołeczne ze stolicą w Warszawie i mazowieckie ze stolicą w Płocku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • antylewak 2015-10-07 14:36:35
    Lewactwo boi się oderwania od koryta..REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA