REKLAMA

PSL: oto nasi kandydaci z Małopolski do Sejmu

  • Autor: PAP
  • 26 sierpnia 2015 16:58
PSL: oto nasi kandydaci z Małopolski do Sejmu To jest szansa na najlepszy wynik w historii PSL w Małopolsce - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, Fot. psl-niemce.pl

Małopolskie PSL zaprezentowało w Krakowie kandydatów, którzy wystartują w jesiennych wyborach do Sejmu. Liderami w czterech małopolskich okręgach wyborczych będą: Władysław Kosiniak-Kamysz, Wojciech Kozak, Józef Kała i Bronisław Dutka.

Drużyna PSL-u gotowa, Małopolska najsilniejsza w historii. Nigdy tak silnych list nie mieliśmy, nigdy nie mieliśmy takiej różnorodności na tych listach, tak wspaniałych osób. To jest szansa na najlepszy wynik w historii Polskiego Stronnictwa Ludowego w Małopolsce - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, wiceprezes PSL, minister pracy i polityki społecznej.

"Nie obiecamy wszystkiego"

Przekonywał, że PSL jest najskuteczniejszą partią polityczną w Polsce.

Skuteczność partii mierzy się po tym, że osiąga cele programowe, że jest w stanie realizować to, co obiecuje. My nie obiecamy, tak jak inni, wszystkiego najlepszego, złotych jabłek, gruszek, kraju od razu, z dnia na dzień mlekiem i miodem płynącego, my obiecujemy zmiany na dobre - mówił Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że małopolskie listy kandydatów w wyborach do Senatu zostaną zaprezentowane prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Politycy, działacze i rolnicy

Na listach kandydatów do Sejmu, zaprezentowanych przez PSL znaleźli się m.in. obecni politycy, działacze społeczni, prawnicy, nauczyciele, pracownicy służby zdrowia, przedsiębiorcy, rolnicy.

Kosiniak-Kamysz jest liderem na liście wyborczej w okręgu 15, obejmującym miasto Tarnów i powiaty: tarnowski, dąbrowski, tarnowski, bocheński, brzeski, wielicki, proszowicki.

W okręgu 13, obejmującym Kraków oraz powiaty krakowski, olkuski, miechowski - jedynką jest Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa małopolskiego i radny sejmiku województwa od dwóch kadencji.

Liderem na liście w okręgu 12, czyli w powiatach oświęcimskim, suskim, wadowickim, chrzanowskim, myślenickim, jedynką jest Józef Kała - wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, wieloletni starosta oświęcimski oraz wójt Polanki Wielkiej.

Nr 1 na liście do Sejmu w małopolskim okręgu 14, obejmującym powiaty: limanowski, nowosądecki, nowotarski, gorlicki, tatrzański, jest Bronisław Dutka, dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Krakowie, wieloletni poseł, były wójt gminy Limanowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Mater 2015-10-05 09:49:37
    W okręgu nr 14 głosujcie koniecznie na Bronisława Dutkę którego na tym stanowisku obsadził niejaki Włodzimierz Okrajek - z AR iMR. Pan Dutka zarabia miesięcznie /za nic nie robienie/ 11000zł. Kolesiostwo w PSL doszło do niewyobrażalnych rozmiarów. Witos i Mikołajczyk w grobach się przewracają.
  • Gość 2015-09-17 21:25:48
    PSL jest symbolem korupcji, kolesiostwa, nepotyzmu. Przykładem może być Pani dyrektor powiatowego urzędu pracy w Kielcach oraz radna sejmiku województwa świętokrzyskiego złapana na gorącym uczynku przez CBA to jest symbol obecnej władzy, symbol urzędu pracy i innych urzędów. Skandal!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA