REKLAMA

PSL: pełna stawka ZUS dopiero po 5 latach działalności

  • Autor: PAP
  • 19 października 2015 11:52
PSL: pełna stawka ZUS dopiero po 5 latach działalności W ciągu ostatnich ośmiu lat rządów PO-PSL liczba stałych miejsc pracy zwiększyła się z ponad 13 mln do ponad 16 mln – zaznaczył Piechociński. Fot. facebook.com

Warto wzmacniać potencjał polskich firm rodzinnych, przed nimi jest wielka przyszłość - powiedział szef PSL Janusz Piechociński. Przypomniał, że ludowcy proponują, by nowe firmy zaczęły płacić pełną stawkę ZUS po 5 latach działalności.

Wicepremier i minister gospodarki przekonywał podczas wizyty w jednej z firm w Radzyminie, że firmy rodzinne potrzebują m.in. "przyjaznego otoczenia i klimatu" zarówno po stronie państwa, jak i samorządu; potrzebują środków na rozwój, w tym przewidywalnych kredytów.

Propozycje dla przedsiębiorców

Szef PSL zapewnił, że jego ugrupowanie proponuje nowe i odważne inicjatywy dla przedsiębiorców.

Dla rozpoczynających przedsiębiorczość, małą i średnią, przez pierwszy rok zero opłat ZUS-u, dla mikroprzedsiębiorstw - 50 proc., a dla tych, którzy już rozpoczęli produkcję - dochodzenie do pełnego ZUS-u - od dwóch lat wydłużamy, zgodnie z propozycją przygotowaną przez ministra Kosiniaka-Kamysza, do pięciu lat - powiedział Piechociński.

Podkreślił, że warto ufać polskiej przedsiębiorczości.

Warto wzmacniać potencjał firm rodzinnych polskiego kapitału, przed którymi jest wielka przyszłość na jednolitym coraz bardziej rynku europejskim - dodał Piechociński.

150 tys.eksporterów

W tej chwili w Polsce jest ponad 40 tys. firm eksportujących za granicę - poinformował.

Potrzebujemy ich, nie w perspektywie 20 lat, ale w perspektywie trzech najbliższych lat, aby ich było co najmniej 150 tys. - powiedział szef ludowców.

Piechociński podkreślił rolę stabilnego zatrudnienia i szkolnictwa zawodowego kształcącego z myślą o konkretnym miejscu pracy

Ci, którzy nie znajdują pracy są pod gigantyczną presją; albo emigrują, albo też nie odnajdują się w polskiej rzeczywistości. Ludzie, którzy mają pracę, mogą sięgać po kredyty, mogą myśleć o mieszkaniu, mogą myśleć o zakładaniu rodziny - dodał.

Zaznaczył, że w ciągu ostatnich ośmiu lat rządów PO-PSL liczba stałych miejsc pracy zwiększyła się z ponad 13 mln do ponad 16 mln.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA