REKLAMA

PSL: PiS kręci piruety w kwestii spotkań z opozycją i negocjacji wokół Trybunału

  • Autor: PAP/GP
  • 16 maja 2016 15:15
PSL: PiS kręci piruety w kwestii spotkań z opozycją i negocjacji wokół Trybunału Lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz na manifestacji w obronie Trybunału. (fot.:facebook.com)

Kręcenie piruetów przez PiS, które nie rozwiązuje problemu wokół Trybunału Konstytucyjnego - tak wiceszefowa PSL Urszula Pasławska odniosła się do zaproszenia na spotkanie z marszałkiem Sejmu. Dodała jednak, że PSL "czeka na szczegóły" dotyczące spotkania.

Przed południem podczas konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że otrzymał zaproszenie od marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego na spotkanie w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Ma się ono odbyć we wtorek o godz. 16.

Pasławska, pytana o zaproszenie na spotkanie, powiedziała PAP, że jest to kręcenie piruetów przez PiS, które nie rozwiązuje problemu dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego.

- Uczestniczyliśmy już w spotkaniu organizowanym przez PiS. W żaden sposób nie posunęło to sprawy do przodu - zaznaczyła posłanka.

Czytaj: Rzecznik Praw Dziecka napisał list o swojej nowej inicjatywie

- Trzeba jednak rozmawiać, ale w taki sposób, by prowadziło to do rozwiązania problemu - dodała Pasławska. Jej zdaniem pat wokół TK jest niebezpieczny dla polskiej racji stanu i bezpieczeństwa prawnego, a PiS nie proponuje żadnych rozwiązań, tylko mydlenie oczu spotkaniami, które do tej pory nie przyniosły żadnych efektów.

Podkreśliła, że zaproszenie na spotkanie z Kuchcińskim było "lakoniczne" i brakowało w nim szczegółów dotyczących tematyki, która ma być na nim poruszana.

- Czekamy na szczegóły - dodała wiceszefowa PSL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Agnieszka 2016-05-17 00:16:03
    Do alek: To ich DOGORYWANIE !!! PSL jest w Sejmie dzięki PO! Przez noc zabrali PIS prawie 2% i dzięki temu PSL jest w Sejmie!??? Pozdrawiam
  • alek 2016-05-16 16:04:39
    Panowie jesteście żałośni. I tyle w tym temacie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA