REKLAMA

PSL proponuje, by w Sejmie było 7 wicemarszałków

  • Autor: PAP
  • 12 listopada 2015 18:24
PSL proponuje, by w Sejmie było 7 wicemarszałków (fot. Adrian Grycuk/wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL)

PSL proponuje przyjęcie uchwały zakładającej, że w Sejmie będzie 7 wicemarszałków, by także najmniejszemu w Sejmie klubowi PSL przypadła ta funkcja - powiedział w czwartek szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz . Dodał, że w razie przyjęcia uchwały kandydatką ludowców byłaby Andżelika Możdżanowska.

W VIII kadencji Sejmu najprawdopodobniej będzie pięciu wicemarszałków Sejmu, co oznaczałoby, że liczącemu 16 posłów klubowi PSL nie przypadłaby ta funkcja. Kandydatami PiS na to stanowisko są Ryszard Terlecki i Joachim Brudziński. PO ma zaproponować dotychczasową marszałek Małgorzatę Kidawę-Błońską, Ruch Kukiz'15 - Stanisława Tyszkę, a Nowoczesna - Barbarę Dolniak.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że stając na straży dobrego zwyczaju parlamentarnego ludowcy zgłaszają uchwałę, dotyczącą zwiększenia liczby wicemarszałków do 7, by "zapewnić pełną partycypację wszystkich stronnictw politycznych w parlamencie".

"Chcemy, żeby w pracach prezydium (Sejmu) uczestniczyły wszystkie kluby parlamentarne" - zaznaczył szef PSL. "To nie chodzi o funkcję wicemarszałka. Chodzi o udział w pracach i swobodę wypowiedzi, również kształtowania porządku obrad" - dodał.

Polityk wyjaśnił, że liczba 7 wicemarszałków zapewni PiS, jako największej partii większość w prezydium Sejmu. Dodał, że w razie przyjęcia uchwały kandydatką byłaby posłanka PSL Andżelika Możdżanowska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA