REKLAMA

PSL proponuje wielką koalicję. Bez radykałów

  • Autor: TM/RMF FM
  • 09 października 2015 10:02
PSL proponuje wielką koalicję. Bez radykałów Piechociński: potrzebne jest porozumienie, w które nie wejdzie Macierewicz. Fot. facebook.com

Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarki oraz prezes PSL przekonywał do koalicji PO-PiS-PSL. Wielka koalicja jest po to, żeby zakończyć świętą wojnę PO-PiS-u - powiedział na antenie RMF FM.

Szef PSL sceptycznie ocenia trwanie koalicji Platforma - PSL.

Mamy nowe uwarunkowania. Prezydent nie potrafi rozmawiać z premier z innego obozu politycznego. Premier z prezydentem nie potrafi znaleźć mechanizmu rozwiązania. Nawet w sprawach tak gardłowych dla państwa, jak problem uchodźców, nie było w ciągu 3 miesięcy spotkania – mówi wicepremier.

"Zakończyć świętą wojnę PO-PiS-u"

To każe mi proponować wielką koalicję po to, żeby zakończyć świętą wojnę PO-PiS-u, bo z tej wojny jest obojętne, czy Jarosław Gowin jest ministrem sprawiedliwości w rządzie PO, czy jest kandydatem na szefa MON, albo wojny jak kto woli. Bo PiS trzeba chyba opisywać tymi kategoriami, jako bardzo wojownicze i radykalne ugrupowanie - stwierdził wicepremier.

Jednak jego zdaniem koalicja PSL-PiS ”nie wchodzi w grę”.

Pamiętam, co się stało z koalicjantami PiS-u. Wolę chuchać na zimne – odpowiada.

Porozumienie bez Macierewicza

Koalicje są po to, żeby rozwiązywać problemy, z którymi boryka się Polska. To, co nadchodzi, jest wyjątkowo groźne - uważa.

Jego zdaniem ”potrzebne jest dziś porozumienie, w które nie wejdzie Antoni Macierewicz”.

Nie wejdę do rządu z radykałami PiS-u sam - dodał Piechociński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jola 2015-10-09 14:22:32
    Jak skompromitowani mogą coś proponować, mam nadzieję że nawet nie przejdziecie progu wyborczego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA