REKLAMA

PSL proponuje wielką koalicję na cztery lata

 • Autor: PAP
 • 07 października 2015 12:57
PSL proponuje wielką koalicję na cztery lata Proponujemy koalicję centrum z PSL i wokół PSL – powiedział Piechociński. Fot. facebook.com

Proponujemy wielką koalicję centrum z PSL i wokół PSL. Dziś, jak nigdy dotąd, potrzeba nam cudu zjednoczenia, a budowanie wspólnoty jest nakazem nie tylko polityków, ale i obowiązkiem wyborców - powiedział w środę we Wrocławiu prezes PSL Janusz Piechociński.

Wicepremier, minister gospodarki przekonywał, że zbliżające się wybory parlamentarne są szczególnie ważne.

"Duża stabilna koalicja"

Wobec zagrożeń i wyzwań dzisiejszego świata nie możemy kontynuować dotychczasowego uprawiania polityki, w którym wystarczy powiedzieć: bójcie się, bo idzie Kaczyński i Macierewicz, albo masz dość już Tuska i Kopacz, to głosuj na nas - mówił Piechociński.

Dziś, zdaniem prezesa PSL, istotne jest, by polska polityka była stabilna i przewidywalna.

Tak byśmy mogli powiedzieć, że po wyborach wyrosła duża stabilna koalicja, stabilna większość na cztery lata - mówił.

Według Piechocińskiego niedobrze się stanie, gdy wybory zdecydowanie wygra jedna formacja polityczna.

Proponujemy wielką koalicję centrum, koalicję centrum z PSL i wokół PSL, w której nikt nie będzie miał wątpliwości do kogo podejść i wyciągnąć rękę. PSL wychodzi do ludzi i wyciąga rękę z nadzieją, że ta ręka nie zostanie odrzucona, bo dziś jest nam potrzebny, jak nigdy dotąd, cud zgody – mówił.

"Różne typy kandydatów na premiera"

Dodał, że "można mieć różne typy kandydatów na premiera" i związane z tym oczekiwania.

Musimy jednak pamiętać, że w dzisiejszym świecie nie możemy dzielić, lecz musimy budować. Budowanie wspólnoty jest nakazem nie tylko polityków, ale i obowiązkiem wyborców - mówił Piechociński.

Prezes PSL mówił również, że wywodzący się ze środowiska PiS prezydent Andrzej Duda, "nie ma woli lub możliwości nawiązania kontaktu z większością parlamentarną".

Premier Ewa Kopacz - komentując w poniedziałek wypowiedź Piechocińskiego nt. możliwej koalicji PO-PiS-PSL - mówiła, że trudno jej sobie to wyobrazić, bo PO i PiS zbyt wiele dzieli.

My jesteśmy bardzo proeuropejscy, ci z kolei kontestują naszą obecność i profity, które dzięki obecności i członkostwu w Unii Polska uzyskuje. My mówimy, że każda obietnica złożona musi mieć swoje odzwierciedlenie w finansach publicznych; nasi koledzy mówią w okresie kampanii: wszystko jest możliwe, możemy dokładnie wszystko obiecywać, nawet nie mając pokrycia w naszym budżecie. My mówimy: trzeba pielęgnować to, że mamy - uzdrowione finanse publiczne, a oni mówią: możemy rozdawać, bo już ma kryzysu - wymieniała premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • aaa 2015-10-08 12:32:49
  PSL już nigdy do władzy aby obsadzać pociotkami w resorcie rolnictwa i agencjach rolnych, by umożliwiać Janowi Buremu dalsze przekręty i unicestwianie resortu sprawiedliwości w największą niesprawiedliwość na ziemiach polskich. PSL musi zrozumieć, że to już dla nich koniec w rządzeniu polską.
 • vin 2015-10-08 10:01:06
  bo ten pan chce być premierem?? ooo losie
 • M 2015-10-08 09:06:24
  kończą się i mają tego świadomość, po wyborach to będzie tylko plankton polityczny
 • sdasdasdasda 2015-10-08 08:23:44
  PSL to najgorsze co spotkało Polskę i Polaków! Polityczna dziwka!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA