REKLAMA

PSL walczy o dwa mandaty. Kandydaci z Dolnego Śląska

  • Autor: PAP
  • 23 września 2015 11:51
PSL walczy o dwa mandaty. Kandydaci z Dolnego Śląska Wicemarszałek województwa Ewa Mańkowska wystartuje z okręgu wrocławskiego. Fot. umwd.dolnyslask.pl

Wicemarszałek województwa Ewa Mańkowska, wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik oraz wójt gminy Kłodzko Stanisław Longawa to liderzy list dolnośląskiego PSL w wyborach do Sejmu. W środę partia zaprezentowała kandydatów w wyborach parlamentarnych.

Wicemarszałek wystartuje z okręgu wrocławskiego, a wiceminister gospodarki z okręgu legnicko-jeleniogórskiego. Longawa otwiera listę PSL w okręgu wałbrzyskim. Partia w regionie wystawiła kandydatów na senatorów w czterech z siedmiu okręgów wyborczych.

"PSL nigdy nie był i nie będzie partią populistyczną"

Podczas konferencji, na której zaprezentowano kandydatów, prezes dolnośląskiego PSL Kazimierz Huk podkreślił, że kandydaci PSL to ludzie kompetentni i otwarci na oczekiwania mieszkańców regionu.

PSL jest partią na wskroś patriotyczną i propaństwową. Nasi kandydaci reprezentują partię o wieloletniej tradycji, której dobrem najwyższym jest dobro państwa, która kieruje się humanistycznym systemem wartości. PSL nigdy nie był i nie będzie partią populistyczną - mówił Huk.

Prezes lokalnych struktur pytany o główne założenia programu wyborczego wskazał przede wszystkim na zagadnienia związane z gospodarką.

Kładziemy nacisk na nowe technologie i innowacje, zabiegamy o pełne otwarcie dla polskich przedsiębiorstw na rynki światowe. Chcemy poprawiać warunki dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Kładziemy również nacisk na demokratyzację życia politycznego, społecznego i gospodarczego - mówił Huk.

"Od 12 lat nie mamy przedstawiciela w Sejmie i Senacie"

Szef dolnośląskiego PSL liczy, że partia zdobędzie w regionie dwa mandaty.

Od 12 lat nie mamy przedstawiciela w Sejmie i Senacie, po tych wyborach to się zmieni - przekonywał.

W kampanii wyborczej dolnośląskie PSL chce położyć nacisk na spotkania z lokalnymi liderami oraz małymi grupami mieszkańców.

Nie będziemy organizować wielkich wieców, to będzie przede wszystkim bezpośredni kontakt z wyborcami - powiedział Huk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA