REKLAMA

Publikacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego wstrzymana. Prokuratura wszczęła postępowanie

  • Autor: AT
  • 11 grudnia 2015 11:42
Publikacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego wstrzymana. Prokuratura wszczęła postępowanie Prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające ws. braku publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia. (fot.trybunal.gov.pl)

Publikacja wyroku Trybunału Konstytucyjnego w Dzienniku Ustaw została wstrzymana. Poinformowała o tym szefowa KPRM Beata Kempa w piśmie do prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego. Prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów odmówiła opublikowania w Dzienniku Ustaw wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia 2015 roku. Pismo z taką informacją wysłała do TK szefowa KPRM Beata Kempa. Prokuratura wszczęła postępowanie wyjaśniające w sprawie braku publikacji wyroku. Złożenie doniesienia o popełnieniu przestępstwa zapowiedziała też Platforma Obywatelska.

Informację potwierdził prezes TK Andrzej Rzepliński. Do sprawy ma odnieść się o godzinie 12:00 na konferencji prasowej.

Przekazał, że w piśmie jest informacja o tym, że publikacja wyroku w Dzienniku Ustaw została wstrzymana. Uzasadniono, że został wydany przez niewłaściwie obsadzony sąd, więc jest nieważny.

- Do wyznaczenia składu orzekającego 3 grudnia ws ustawy o TK, Trybunał zastosował pozaustawowe kryterium, oznacza to naruszenie konstytucji, a skutkiem - w mojej ocenie - jest nieważność wyroku - napisała szefowa KPRM Beata Kempa w piśmie do prezesa TK.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak potwierdził, że do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie od obywatela, dotyczące zwłoki w opublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia. 

- Zawiadomienie trafiło do prokuratury 8 grudnia i dotyczyło niedopełnienia obowiązków przez urzędnika państwowego. Za to przestępstwo może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności - pisze TVN24

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • bio 2015-12-11 12:57:30
    Parlamentarny .PL - brak mi na Was słów, kto was opłaca ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA