REKLAMA

Puszcza. Kulesza: Szyszko ma upublicznić odpowiedź dla Trybunału Sprawiedliwości UE

  • Autor: PAP/GP
  • 04 sierpnia 2017 12:44
Puszcza. Kulesza: Szyszko ma upublicznić odpowiedź dla Trybunału Sprawiedliwości UE Poseł Kukiz'15 Jakub Kulesza (fot.:youtube.com)

- Kukiz'15 złożył wniosek do ministra środowiska Jana Szyszki o upublicznienie odpowiedzi dla Trybunału Sprawiedliwości UE ws. wycinki Puszczy Białowieskiej - poinformował Jakub Kulesza (Kukiz'15). Jak podkreślił, obywatele mają prawo wiedzieć, co się dzieje w Puszczy Białowieskiej.

Kulesza poinformował w piątek na konferencji prasowej w Sejmie, że na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej, złożył do ministra środowiska wniosek o udostępnienie treści odpowiedzi dla Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie zaprzestania przez Lasy Państwowe wycinania drzew w Puszczy Białowieskiej.

- Minister Szyszko poinformował, że wyśle odpowiedź do Trybunału Sprawiedliwości UE, ale powiedział też, że ta odpowiedź będzie tajna. To jest niedopuszczalne. Puszcza Białowieska, to nasze dziedzictwo narodowe (...) jako obywatele mamy prawo mieć wgląd do tak ważnych dokumentów, mamy prawo wiedzieć, co się dzieje w Puszczy Białowieskiej - podkreślił Kulesza.

Jak dodał, jeśli minister Szyszko nie upubliczni odpowiedzi dla Trybunału Sprawiedliwości UE, to Kukiz'15 skieruje sprawę do sądu. - Sądy już nie raz zmuszały różne instytucje publiczne do publikowania informacji na podstawie wniosków o dostęp do informacji publicznej - zaznaczył.

Wiceszefowa klubu Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj oświadczyła, że gdyby stanowisko resortu środowiska ws. wycinki Puszczy Białowieskiej nie było dostępne dla opinii publicznej byłby to "absolutny skandal". Podkreśliła, że nie ma na to zgody Kukiz'15.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA