REKLAMA

Rada Bezpieczeństwa Narodowego powinna się zbierać raz w miesięcu

  • Autor: PAP/jm
  • 07 czerwca 2016 17:34
Rada Bezpieczeństwa Narodowego powinna się zbierać raz w miesięcu Zdaniem Władysław Kosiniaka-Kamysza, szefa PSL, Rada Bezpieczeństwa Narodowego powinna się odbywać raz na miesiąc. (fot. psl.org.pl)

- W związku ze szczytem NATO ważne są dwa cele: dotyczący bezpieczeństwa samego szczytu i wzmocnienia obronności Polski - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, która odbyła się we wtorek (7 czerwca).

Kosiniak-Kamysz po wtorkowym posiedzeniu Rady powiedział PAP, że jej posiedzenia powinny się odbywać raz w miesiącu, a przedstawiciele różnych środowisk powinni podczas RBN szukać "tego, co łączy". - Lepiej rozmawiać w taki sposób, niż później mieć do siebie pretensje - stwierdził prezes PSL.

Odnosząc się do apelu prezydenta Andrzeja Dudy - by przed szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży nie podgrzewać politycznych sporów - szef ludowców podkreślił, że "normalność powinna panować nie tylko do ŚDM.

- Rozszerzyłbym ten apel i nie ograniczał go do najbliższego miesiąca - powiedział Kosiniak-Kamysz. - Może po wizycie Ojca Świętego powinno być więcej normalności - ocenił.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że na wtorkowym posiedzeniu RBN była mowa o szczycie NATO i ŚDM. Ocenił, że w sprawie szczytu NATO Polska ma dwa cele. Pierwszy - jak mówił - dotyczy organizacji i bezpieczeństwa samego szczytu, a drugi - strategicznych decyzji dotyczących wzmocnienia obronności Polski i wzmocnienia Sojuszu Północnoatlantyckiego. - NATO się ciągle poszerza, zwiększa swój zakres działania. Widać, że zmiany następują, więc trzeba być do tego dobrze przygotowanym - dodał.

Prezydent po posiedzeniu RBN mówił, że jeśli chodzi o wzmocnienie wschodniej flanki NATO i obecność wojsk sojuszniczych w Polsce, cała scena polityczna jest zgodna, że jest to dobry kierunek. Prezydent poinformował też, że zwrócił się z apelem do wszystkich uczestników RBN, aby w związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży "zachować nieco wstrzemięźliwości", nie prowokować i nie podgrzewać politycznych sporów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA