REKLAMA

Rada Dialogu Społecznego: Prezydent przedstawił projekt zmian w ustawie

  • Autor: PAP/AT
  • 30 października 2017 12:56
Rada Dialogu Społecznego: Prezydent przedstawił projekt zmian w ustawie Posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego z udziałem Prezydenta RP (fot.prezydent.pl/Jakub Szymczuk)

Prezydent Andrzej Duda przedstawił projekt nowelizacji ustawy o Radzie Dialogu Społecznego.

Prezydent Andrzej Duda przedstawił w poniedziałek podczas obrad Rady Dialogu Społecznego własny projekt nowelizacji ustawy o RDS. Przypomniał, że zgodnie z powołującą RDS ustawą sprzed dwóch lat, po tym czasie należało przejrzeć przepisy i zaproponować ewentualne zmiany.

Wśród zaprezentowanych Radzie do konsultacji zmian dotyczących jej funkcjonowania prezydent zaproponował rozszerzenie przedstawicieli z głosem doradczym o Głównego Inspektora Pracy - obok przedstawicieli prezydenta, prezesów NBP i GUS. Zmienione mają zostać również m.in. zasady głosowania korespondencyjnego Rady i zmian w finansowaniu wojewódzkich rad dialogu.

Prezydent liczy, że rada podczas posiedzenia w Pałacu Prezydenckim zaakceptuje ten projekt i zostanie on przeprowadzony przez parlament (fot.prezydent.pl/Jakub Szymczuk)

Zmieniony miałby być również termin złożenia sprawozdania przewodniczącego Rady przed Sejmem. Obecnie sprawozdanie z rocznej działalności składa nowy przewodniczący, który - jak w poniedziałek - zmienia się pod koniec roku. Dlatego prezydent zaproponował, by sprawozdanie z kadencji było składane do 15 października, a osobne sprawozdanie z rocznej działalności Rady - do maja kolejnego roku.

Prezydent liczy, że rada podczas posiedzenia w Pałacu Prezydenckim zaakceptuje ten projekt i zostanie on przeprowadzony przez parlament.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA