REKLAMA

Rada Dialogu Społecznego: Związki silne dzięki nominacjom w rządzie

  • Autor: PAP/AT
  • 25 listopada 2015 07:53
Rada Dialogu Społecznego: Związki silne dzięki nominacjom w rządzie Ostatnie nominacje w rządzie mogą spowodować przechył na rzecz związków (fot.fotolia)

- Związki zawodowe zyskały bardzo silną pozycję w Radzie Dialogu Społecznego. Przedsiębiorcy są jednak optymistami.

Rada Dialogu Społecznego (RDS) liczy 59 osób: 8 przedstawicieli Rady Ministrów, 24 od pracodawców, 24 od związkowców. Do tego dochodzą przedstawiciele NBP, GUS i prezydenta.

Ostatnie nominacje w rządzie mogą spowodować przechył na rzecz związków. Do resortu pracy na stanowiska wiceministrów trafili ludzie mocno związani z "Solidarnością" - informuje "Gazeta Wyborcza".

Jeremi Mordasewicz z Lewiatana wierzy, że RDS będzie miejscem racjonalnych dyskusji bez względu na skład strony rządowej i jej ewentualne relacje ze związkami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Szwagier Kolaska 2015-11-26 23:49:29
    Czy rozpisano już przetarg na dostarczanie wędzonych węgorzy, wraz z dyskretnie opakowaną flasią wódy święconej, bezpośrednio do bagażników samochodów strony związkowej .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA