REKLAMA

Rada ds. przeciwdziałania dyskryminacji i ksenofobii została rozwiązana przez premier Szydło

 • Autor: GP
 • 04 maja 2016 13:05
Rada ds. przeciwdziałania dyskryminacji i ksenofobii została rozwiązana przez premier Szydło Rada zajmowała się monitorowaniem i analizowaniem sytuacji nietolerancji, ksenofobii i dyskryminacji. (fot.: KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Beata Szydło pod koniec kwietnia zdecydowała się rozwiązać Radę ds. przeciwdziałania dyskryminacji rasowej, ksenofobii i nietolerancji.
• Ciało to powołał w 2011 r. ówczesny premier Donald Tusk.

27 kwietnia premier Beata Szydło podpisała rozporządzenie, na mocy którego ulegnie rozwiązaniu Rada do spraw przeciwdziałania dyskryminacji rasowej, ksenofobii i nietolerancji. Dokument wejdzie w życie 1 czerwca br.

Radę powołał w 2011 roku premier Donald Tusk. Jej głównym zadaniem było koordynowanie działania agend rządowych wobec nietolerancji. Szefem Rady zostawał minister właściwy ds. informatyzacji lub wyznaczony przez niego sekretarz stanu bądź podsekretarz.

Czytaj też: Andrzej Duda o modernizacji polskiej armii

Rada zajmowała się monitorowaniem i analizowaniem sytuacji nietolerancji, ksenofobii i dyskryminacji - zwłaszcza, gdy zjawiska te występowały w życiu publicznym. Prowadziła też działania  promocyjne, mające propagować tolerancję. Raz na dwa lata referowała plan swoich działań Radzie Ministrów.

Radę tworzyli przedstawiciele ministerstw w randze podsekretarzy stanu, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania, prezes GUS, prezes UKE, szef urzędu do spraw cudzoziemców, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw Dialogu Międzynarodowego i zastępcy komendanta głównego policji, komendanta głównego straży pożarnej, rzecznika praw pacjenta i szefa służby cywilnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • X37 2016-05-04 23:27:37
  Do bykollo: Takie piękne marzenia: marsz na Białystok - z pochodniami i "krzyżykiem niespodzianym" na rękawie. Wydaje Ci się że wszyscy Biali są równi. To się tak mylisz jak ci z ONR co 1939 roku zaraz po kapitulacji Warszawy pobiegli do NSDAP z propozycją współpracy na bazie wspólnej ideologii - dostali kulkę w łeb w Palmirach. Czemu nikt z was nie wpomina tych przodków "żołnierzy wyklętych"?
 • bykollo 2016-05-04 13:22:19
  Soros będzie zły... podległe mu władze w PL tak często lubiły przybijać każdemu art.256! Napiszesz prawdę o Cyganach art.256! Napiszesz prawdę o Muzułmanach art.256! Ba nawet ostatnio za spalenie zdjęcia fuhrera... Angeli, wrocławska prokuratura przybiła niecnikowi 256!
 • Olek_22 2016-05-04 13:19:05
  Brawo! Mamy odpowiednie przepisy w kodeksie. Ta rada to było tylko "gremium" do trzepania kasy i lobbowania lewicowych ideologii! pod płaszczykiem równości... czyli zamykanie ust tym którzy myślą inaczej niż przyjęte założenia ideologiczne. Krótko mówiąc, bez względu na to jaka była sytuacja winien będzie zawsze Biały... Nie akcpetujesz dewiacji seksualnych i powiesz o tym głośno, rada już wynajdzie odpowiedni paragraf... Tym po krótce zajmowała się rada....REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA