REKLAMA

Rada Mediów Narodowych oceni kandydatów na prezesa TVP

  • Autor: GP/PAP
  • 19 września 2016 12:22
Rada Mediów Narodowych oceni kandydatów na prezesa TVP Rada Mediów Narodowych będzie inicjować konkurs na szefa TVP. (fot.:pixabay.com)

• We wtorek (20 września) zbierze się po raz kolejny Rada Mediów Narodowych (RMN).
• Członkowie gremium będą zapoznawać się z sylwetkami kandydatów na szefa TVP.
• Kandydatów jest 20, a nabór zamknięto w ubiegłym tygodniu (15 września).

We wtorek (20 września) o godzinie 16 rozpocznie się posiedzenie Rady Mediów Narodowych. Politycy będą rozpatrywać kandydatury na prezesa Telewizji Polskiej.

Rada w czwartek (15 września) zamknęła możliwość składania dokumentów i aplikacji na posadę szefa TVP. O tym fakcie informował Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych.

Zgodnie z przyjętym pod koniec sierpnia regulaminem konkursu na nowego prezesa TVP ma on być trzyetapowy. Pierwszy etap to ocena formalna zgłoszeń, a później ich merytoryczna ocena. Po dokonaniu tych ocen zostaną wyłonieni kandydaci do rozmów z Radą, m.in. na temat wizji telewizji publicznej.

Czabański informował przed miesiącem, że konkurs na nowego szefa TVP powinien zostać rozstrzygnięty do połowy października.

We wrześniu posadę p.o. prezesa TVP sprawuje Jacek Kurski. Były polityk PiS i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry jest na tym stanowisku od zimy (wówczas jako prezes stacji). Mała nowelizacja prawa medialnego zmieniła osoby na kierowniczych stanowiskach TVP i Polskiego Radia. 

Latem duża ustawa medialna zmieniła ogólne zasady funkcjonowania mediów publicznych i ze spółek prawa handlowego zmieniła je w podmioty o przeznaczeniu kulturalnym, właśnie zależne od Rady Mediów Narodowych.

Radę tworzy pięcioro osób w tym trzy to politycy PiS: Krzysztof Czabański (PiS, przewodniczący Rady), Elżbieta Kruk (PiS), Joanna Lichocka (PiS), Juliusz Braun (powołany przez prezydenta RP z nominacji klubu PO) i Grzegorz Podżorny (powołany przez prezydenta RP z nominacji klubu Kukiz'15).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • pani 2016-09-20 10:25:42
    Rada to jakiś niewypał, ze narodowa to dobrze, ale że rządzą nią dziennikarze, którzy nie mają pojęcia jak sie zarabia telewizją to przegięcie TVP nadal bedzie niedochodowa, bo dziennikarze nie wiedzą o co chodzi w programingu i oglądalnlnościachREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA