REKLAMA

Rada programowa PO wzbogacona: Rosati, Gajewska, Bonin, Trzaskowski

  • Autor: GP
  • 11 marca 2016 09:03
Rada programowa PO wzbogacona: Rosati, Gajewska, Bonin, Trzaskowski Platforma szuka pomysłów na program akcji Kluby Obywatelskie. (fot.:twitter.com/Platforma_org)

• Platforma Obywatelska w czwartek (10 marca) zmieniła skład dwóch wewnętrznych ciał gremialnych partii: Rady Programowej i Komisji Statutowej.
• Do kolegium, które ma przygotować nowy program PO powołano, między innymi: Dariusza Rosatiego, Kingę Gajewską, Michała Boniego, Rafała Grupińskiego.
• Na czele Komisji Statutowej stanął Arkadiusz Myrcha.

Późnym wieczorem, w czwartek (10 marca) władze PO podjęły decyzję o zmianach w Radzie Programowej partii. Grzegorz Schetyna i kierownictwo partii do ciała opracowującego program powołali: Dariusza Rosatiego, Kingę Gajewską, Michała Boniego, Rafała Grupińskiego, Marię Janyską, Jacka Jaśkowiaka, Małgorzatę Kidawę-Błońską, Arkadiusza Marchewkę i Rafała Trzaskowskiego.

Dariusz Rosati od czwartku jest zastępcą przewodniczącego omawianego gremium. Rada programowa ma przedstawić nowy plan PO dla Polski latem tego roku.

Nie była to jedyna decyzja, jaką kierownictwo zdecydowało się podjąć. Wybrano członków Komisji Statutowej. Jej głównym celem jest wspomaganie przewodniczącego PO w sprawowaniu ciągłego kierownictwa partii. Organ ten jest ponadto odpowiedzialny za zmiany w partyjnym statucie. Od 10 marca Komisji Statutowej przewodniczy Arkadiusz Myrcha. Jego zastępcą został Krzysztof Brejza, a funkcję sekretarza piastować będzie Joanna Frydrych.

Pozostałymi członkami Komisji Statutowej zostali: Bogdan Klich, Robert Kropiwnicki, Gabriela Lenartowicz i Izabela Mrzygłocka.

Jeszcze w lutym Rada Krajowa Platformy dokonała pierwszych zmian w zarządzie partii po wyborze Grzegorza Schetyny na przewodniczącego PO. Wiceszefami największej partii opozycyjnej zostali wówczas Tomasz Siemoniak i Borys Budka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA