REKLAMA

Rada Unii Europejskiej kolejny raz zajmie się Polską

  • Autor: PAP/JS
  • 14 marca 2018 19:18
Rada Unii Europejskiej kolejny raz zajmie się Polską Będzie to pierwsza okazja dla Komisji Europejskiej, żeby przed ministrami odnieść się do treści tzw. białej księgi, w której Polski rząd tłumaczy potrzebę reform w wymiarze sprawiedliwości (fot. pixabay.com)

Unijni ministrowie ds. europejskich zajmą się we wtorek (20 marca) kolejny raz sytuacją w Polsce w związku z procedurą KE dotyczącą praworządności - wynika z informacji potwierdzonych w dwóch źródłach unijnych.

Wniosek w tej sprawie złożył wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, który - jak powiedział rozmówca - chce przedstawić Radzie UE najnowsze informacje w sprawie dialogu z Polską dotyczącego praworządności.

Będzie to pierwsza okazja dla Komisji Europejskiej, żeby przed ministrami odnieść się do treści tzw. białej księgi, w której Polski rząd tłumaczy potrzebę reform w wymiarze sprawiedliwości i przekonuje, że uruchomienie art. 7 było niesłuszne.

Nie jest przesądzone, czy odbędzie się debata w tej sprawie, bo punkt został wpisany jako "sprawy różne", a wówczas państwa członkowskie mogą, ale nie muszą zabierać głosu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • :-) 2018-03-15 09:46:01
    Dziwię się Unii że jeszcze wykazuje tyle cierpliwości dla tego co wyczyniają miłościwie nam rządzący w Najjaśniejszej. To jakby lekceważyć raka w swoim własnym organizmie, pudrując tylko czasem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA