REKLAMA

Radosław Sikorski w prokuraturze

  • Autor: MN
  • 25 maja 2017 07:35
Radosław Sikorski w prokuraturze Radosław Sikorski był szefem MSZ w latach 2007-2014. (fot. Ministerie van Buitenlandse Zaken/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

Radosław Sikorski zeznawał w prokuraturze w sprawie rzekomej zdrady dyplomatycznej.

• Sikorski był pytany m.in. o działania polskiej delegacji w Smoleńsku po katastrofie.

• Antoni Macierewicz zarzuca obranie niewłaściwej metody przy badaniach wraku Tu-154M.

• W tej samej sprawie ma być również przesłuchiwany Donald Tusk.

Radosław Sikorski zeznawał w sprawie zdrady dyplomatycznej w śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej – informuje RMF FM. Były szef MSZ był pytany o działania prokuratury i polskiej delegacji w Smoleńsk po katastrofie. Zawiadomienie w sprawie zdrady dyplomatycznej złożył pod koniec roku minister obrony Antoni Macierewicz.

Macierewicz twierdził, że działania Sikorskiego uniemożliwiły pełne wyjaśnienie przyczyn katastrofy i odzyskanie wraku Tu-154M. Chodzi m.in. o to, że do badania przyczyn katastrofy wybrano konwencję chicagowską, która służy do badań wypadków samolotów cywilnych, a nie wojskowych.

Czytaj też: Wystąpienie Antoniego Macierewicza w Sejmie

RMF przypomina, że pozostałe śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej dotyczą m.in. nadużycia zaufania z stosunkach z zagranicą, nieprawidłowości dokonywanych przez funkcjonariuszy BOR, podejrzenia poświadczenia nieprawdy w protokołach sekcji zwłok sporządzonych przez biegłych z Rosji, czy znieważania zwłok ofiar katastrofy.

Sikorski był przesłuchiwany przez prokuraturę 15 maja. Przesłuchanie trwało około godzinę. W tej samej sprawie w lipcu ma być przesłuchiwany były premier Donald Tusk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • EuPi 2017-05-26 15:14:30
    Mściwość PiSu doprowadzi do powstania podziemia antypisowskiego! To co wyprawia, to tylko dzieje sie w Korei Północnej, dlatego chce wyjść z UE. Kaczyński zapomina ile ma lat i ilu będzie się cieszyło na jego pogrzebie. Niech w końcu o tym pomyśli, a nie tylko o zemscie!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA