REKLAMA

Radziwiłł: Projekt dot. antykoncepcji awaryjnej niebawem w rządzie

  • Autor: PAP/MN
  • 17 listopada 2016 12:04
Radziwiłł: Projekt dot. antykoncepcji awaryjnej niebawem w rządzie Radziwiłł poinformował również, że Powstanie Urząd Zdrowia Publicznego. (fot. nik.gov.pl)

Prace dotyczące uregulowania dostępu do tzw. antykoncepcji awaryjnej są na zaawansowanym etapie; projekt ustawy niebawem omówi Komitet Stały Rady Ministrów – poinformował w czwartek (17 listopada) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

"Przedłużanie się prac jest spowodowane nie akurat tym artykułem, ale jest to projekt, który zawiera wiele innych regulacji" - dodał minister.

Pod koniec marca do konsultacji trafił projekt przewidujący, że leki antykoncepcyjne w aptekach będą mogły być sprzedawane jedynie na podstawie recepty. Oznaczałoby to, że na receptę byłyby także pigułki tzw. antykoncepcji awaryjnej, ellaOne, które osoby powyżej 15. roku życia od 2015 r. mogły kupić bez konieczności wizyty u lekarza.

Radziwiłł, podczas konferencji podsumowującej pierwszy rok rządów, poinformował również, że Powstanie Urząd Zdrowia Publicznego.

Wśród osiągnieć resortu minister wymienił porządkowanie wyceny świadczeń w koszyku świadczeń gwarantowanych, opublikowanie map potrzeb zdrowotnych i zmianę rozporządzenia sklepikowego, która poszerzyła ofertę żywieniową sklepików szkolnych i stołówek i zracjonalizowała obowiązujące dotąd przepisy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA