REKLAMA

Rafał Bochenek: Koalicja rządowa działa dobrze, celem reforma wymiaru sprawiedliwości

  • Autor: PAP/MN
  • 31 lipca 2017 16:38
Rafał Bochenek: Koalicja rządowa działa dobrze, celem reforma wymiaru sprawiedliwości Rafał Bochenek zaprzecza, aby w szeregach Zjednoczonej Prawicy były konflikty. (fot. KPRM/Flickr)

Koalicja rządowa działa dobrze, a wspólnym celem Zjednoczonej Prawicy jest gruntowna reforma wymiaru sprawiedliwości - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Odniósł się w ten sposób do słów szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego, który ocenił, że jest wyraźny rozdźwięk między tym, co mówi PiS i SP.

"Dzisiaj jest potrzebna merytoryczna praca nad reformą. Koalicja rządowa działa dobrze, a wspólnym celem Zjednoczonej Prawicy jest gruntowna i oczekiwana przez obywateli reforma wymiaru sprawiedliwości. Pani premier Beata Szydło oczekuje na prezydencki projekt ustawy reformujący wymiar sprawiedliwości, do przygotowania którego zobowiązał się pan prezydent" - powiedział Bochenek.

Jak dodał, szefowa rządu uważa, że ambitna reforma sądownictwa powinna zawierać trzy zasadnicze elementy. "Demokratyzację wymiaru sprawiedliwości, wprowadzenie izby dyscyplinarnej oraz otwarcie najważniejszych instytucji wymiaru sprawiedliwości na młodych, doświadczonych sędziów" - wskazał rzecznik rządu.

Czytaj tez: Rzeczniczka PiS o konflikcie partią Zbigniewa Ziobry

Wcześniej szef gabinetu prezydenta, odnosząc się do wywiadu, jakiego udzielił tygodnikowi "Sieci" minister sprawiedliwości, stwierdził, że "byłoby dobrze, gdyby głos zabrała pani premier Beata Szydło".

"Między Prawem i Sprawiedliwością a Solidarną Polską - dwiema partiami, które tworzą trzon obozu rządzącego - jest wyraźny rozdźwięk, jeśli chodzi o wnioski wyciągane z decyzji pana prezydenta" - powiedział Szczerski. Dodał on, że słowa ministra sprawiedliwości stoją w kontrze do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA