REKLAMA

Rafał Bochenek o nieskuteczności prokuratury i podatku bankowym

  • Autor: GP
  • 29 stycznia 2016 08:04
Rafał Bochenek o nieskuteczności prokuratury i podatku bankowym Rzecznik rządu Beaty Szydło, Rafał Bochenek. (fot. Adrian Grycuk/wikipedia.org/CC)

• W ocenie rzecznika rządu, afery ostatnich lat i śledztwa, które nie doprowadziły do żadnych konkluzji dowodzą nieskuteczności prokuratury.
• W ocenie polityka, który ustosunkował się do sprawy na antenie Polskiego Radia, prokuratura wymaga gruntownych zmian, które rząd wprowadza.
• Większość parlamentarna przegłosowała połączenie stanowisk ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.

Rafał Bochenek był gościem porannego programu politycznego na głównej antenie Polskiego Radia. Był pytany o głosowania w sejmie, które zmieniają ustrój i strukturę prokuratury.

- Zależy nam na tym, aby brać pełną odpowiedzialność za działania prokuratury - zaznaczył rzecznik rządu. - Teraz była stworzona pewna fasada. Z jednej strony mówiło się o pewnej niezależności prokuratury, a z drugiej zarówno premier, jak i ministrowie mogli wpływać pośrednio na działalność śledczych poprzez nieprzyjmowanie sprawozdania, z czym mieliśmy do czynienia podczas poprzedniej kadencji za rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz - ripostował Bochenek na zarzuty o upolitycznienie śledztw.

Dodatkowo polityk wyłożył stanowisko rządu w kwestii podatku bankowego.

- My wdrażamy pewne regulacje, które obowiązują w wielu krajach zachodniej Europy - zwracał uwagę rzecznik rządu. - (...) Bardzo często banki na początku roku weryfikowały swoją politykę odnośnie kosztów usług bankowych. Tak też pewnie jest i w tym roku. Podatek bankowy jeszcze nie wszedł w życie, będzie dopiero od 1 lutego. Jeśli chodzi o tę podwyżkę, która jest przeprowadzona w PKO, ona dotyczy raptem 12 proc. klientów - wyjaśniał.

Wczuwając się w rolę przeciętnych Polaków, Bochenek zaznaczał, że nie jest w żadnej uprzywilejowanej sytuacji, a podatek bankowy nie będzie odczuwalny dla klienta.

- Też jestem klientem jednego z banków i ten bank wielokrotnie podnosił opłaty za usługi, potem je obniżał - konkludował w rozmowie radiowej rzecznik rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stanisław 2016-01-29 18:57:21
    Pan Rafał Bochenek jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego, tego powiatu o którym było głośno w ostatnim roku nie tylko w prasie lokalnej; Dziennik Polski.17.01.15 Powiatowy skok na kasę DP.19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu DP.19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany urlop (wypowiedź Pana Bochenka) DP.20.01.15 Co władze PiS zrobią pazernemu staroście? DP.21.01.15 Pazerny starosta może stracić stanowisko DP.22.01.15 Starosta nie chce ale musi przeprosić DP.24.01.15 Waść, wstydu oszczędź DP.29.01.15 Opozycja chce odwołać wielickiego starostę Co prawda Pan Bochenek skrytykował praktyki stosowane w starostwie, niestety Pan Rafał Bochenek ani żaden z radnych PiS nie podpisali się pod wnioskiem o odwołanie starosty. Starosta honorowo nie złożył dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego. PiS posiadający większość w Radzie Powiatu Wielickiego wybronił pazernego starostę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA