REKLAMA

Rafał Bochenek: Postęp w leczeniu premier rokuje na szybki powrót do zdrowia

  • Autor: PAP/JS
  • 13 lutego 2017 15:12
Rafał Bochenek: Postęp w leczeniu premier rokuje na szybki powrót do zdrowia Rzecznik rządu Rafał Bochenek (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Uzyskiwany postęp w leczeniu i rehabilitacji rokują na szybki powrót pani premier do zdrowia - powiedział na konferencji prasowej rzecznik rządu Rafał Bochenek, odczytując oficjalny komunikat Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, w którym przebywa szefowa rządu.

Rzecznik rządu odczytując komunikat WIM zaznaczył, że standardowym postępowaniem wobec osób uczestniczących w wypadkach drogowych jest wdrożenie rehabilitacji, ułatwiającej rekonwalescencję.

"Już w weekend rozpoczęto zabiegi rehabilitacyjne z czynnym udziałem pacjentki, które wraz z dalszym leczeniem zachowawczym będą kontynuowane przez kilka najbliższych dni" - mówił Bochenek.

"Charakter obrażeń oraz uzyskiwany postęp w leczeniu i rehabilitacji rokują na szybki powrót pani premier do zdrowia" - dodał.

Jak podkreślił, odczytał oficjalny komunikat wydany przez Wojskowy Instytut Medyczny.

"Wszystko idzie ku dobremu, stan pani premier jest dobry" - powiedział Bochenek.

Rzecznik rządu poinformował, że premier Beata Szydło spotyka się w budynku Wojskowego Instytutu Medycznego ze swoimi współpracownikami i wykonuje swoje obowiązki.

"Premier może cały czas wykonywać swoje obowiązki, podpisuje dokumenty, tutaj są jej dostarczane na bieżąco, jeżeli jest oczywiście taka konieczność" - powiedział rzecznik rządu na breifingu prasowym przed siedzibą warszawskiego szpitala.

"(Premier) Komunikuje się z nami telefonicznie, ja byłem cały czas w kontakcie telefonicznym z panią premier, przyjmuje swoich współpracowników, spotyka się z ministrami, członkami swojego gabinetu" - dodał Bochenek. 

"Pani premier pozostanie jeszcze przez najbliższych kilka dnia na obserwacji. Oczywiście to wszystko zależy od lekarzy, jesteśmy w stu procentach im właśnie podporządkowani, to od ich decyzji zależy, kiedy szefowa polskiego rządu opuści szpital" - powiedział Bochenek.

"Wszystko idzie ku dobremu, jest z dnia na dzień coraz lepiej" - podkreślił rzecznik rządu.

Bochenek przypomniał, że jutro jest posiedzenie Rady Ministrów. "Panią premier zastąpi wicepremier, prof. Piotr Gliński" - poinformował.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy zaznaczył, że nie miał informacjami, iż Beata Szydło poprowadzi wtorkowe posiedzenie Rady Ministrów.

"Oczywiście wierzyliśmy w to, że pani premier pojawi się na Radzie Ministrów, decyzja lekarzy jest taka, a nie inna" - powiedział Bochenek.

Podkreślił, że szefowa polskiego rządu czuje się dobrze. "Aczkolwiek ta rehabilitacja i obserwacja zarazem musi potrwać jeszcze kilka dni. Czekamy cały czas na kolejne komunikaty i kolejne informacje od lekarzy" - powiedział rzecznik rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA