REKLAMA

Rafał Bochenek: Rząd omówił uchwałę ws. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

  • Autor: PAP/JS
  • 31 stycznia 2017 20:46
Rafał Bochenek: Rząd omówił uchwałę ws. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Rząd na posiedzeniu omawiał uchwałą ws. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Rząd na posiedzeniu omawiał uchwałą ws. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Dodał, że ministrowie wskazali na potrzebę doprecyzowania niektórych zapisów Strategii. • Rada Ministrów może ją przyjąć "w najbliższym czasie".

W porządku obrad wtorkowego (31 stycznia) posiedzenia Rady Ministrów był m.in. punkt dotyczący projektu uchwały Rady Ministrów w sprawie przyjęcia Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR). Wnioskodawcą jest wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

"Rząd na posiedzeniu omawiał Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ministrowie wskazali na potrzebę doprecyzowania niektórych zapisów. Rząd powinien zająć się nim w najbliższym czasie" - powiedział Bochenek.

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zakłada m.in., że w roku 2030 dochód rozporządzalny brutto w Polsce ma być zbliżony do poziomu średniej UE, a do 2020 r. ma wynosić 80 proc. średniej.

Strategia zakłada zmianę paradygmatu rozwoju z tzw. polaryzacyjno-dyfuzyjnego na zrównoważony i odpowiedzialny. Przewiduje rozwój inkluzywny, który zapewnia korzyści ze wzrostu gospodarczego dla całego społeczeństwa, a nie tylko dla wybranych grup. Dokument kładzie akcenty na wagę rozwoju obszarów wiejskich oraz małych i średnich miast. Kluczowym czynnikiem w całej Strategii jest innowacyjność, także w kontekście reindustrializacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA