REKLAMA

Rafalska: Maluch Plus to wsparcie i 12 tys. nowych miejsc dla maluchów

  • Autor: GP
  • 30 stycznia 2017 10:46
Rafalska: Maluch Plus to wsparcie i 12 tys. nowych miejsc dla maluchów Elżbieta Rafalska ponad rok zajmuje stanowisko szefa resortu rodziny. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Elżbieta Rafalska i Beata Szydło odwiedziły Stalową Wolę. Wizyta obyła się w poniedziałek (30 stycznia).
• W ramach spotkania z mediami w wizytowanym mieście, Elżbieta Rafalska podała szczegóły inicjatywy Maluch Plus.
• - W 2017 roku dzięki inicjatywie Maluch Plus dofinansujemy ponad 12 tys. nowych oraz 42 tysiące już funkcjonujących miejsc dla maluchów - mówiła polityk.

Sytuacja rodziny była głównym motywem odwiedzin w Stalowej Woli premier Beaty Szydło i minister rodziny Elżbiety Rafalskiej. Obie polityk były w odwiedzanym mieście w poniedziałek (30 stycznia).

W ramach tego wyjazdu Elżbieta Rafalska podsumowała działanie polityki prorodzinnej Rady Ministrów.

- Realizacja rządowego programu Rodzina 500 Plus przynosi oczekiwane efekty - stwierdziła polityk. Przypomnijmy, że program ma za zadanie pobudzić dzietność Polaków przez niwelowanie różnic w dochodach i wsparcie finansowe dla wychowania dzieci. Działa trzy kwartały, od kwietnia 2016 roku. - Poprawiła się sytuacja polskich rodzin, rodzi się więcej dzieci - konkludowała polityk.

Co więcej Rafalska podkreślała, że w ramach kontynuacji polityki rządu premier Beaty Szydło będzie wspierać powstawanie nowych żłobków. 

- W 2017 roku dzięki inicjatywie Maluch Plus dofinansujemy ponad 12 tys. nowych oraz 42 tysiące już funkcjonujących miejsc dla maluchów - deklarowała Rafalska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Jasińska 2017-02-01 06:25:45
    Do Prowadzą kraj do updku!: (...) to jesteś Ty. Zapotrzebowanie w żłobkach jest dużo większe w 38 milionowym kraju niż te 42 tys. starych i 12 tys. nowych miejsc w żłobkach.... a to że dzietność rośnie to są statystyki a nie twoja SB cka głupota.
  • Prowadzą kraj do updku! 2017-01-30 19:53:04
    Zwiększyło się zapotrzebowanie żłobków po 9miesiącach dzięki programowi PiS 500+, jak widać wciąż Rząd traktuje Polskie społeczeństwo jak debili, dzieci w żłobakach nie mają 9miesięcy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA