REKLAMA

Raport otwarcia, Dera: Dokumentacja ws. rezydencji w Klarysewie jest skandaliczna. Sprawa w prokuraturze

  • Autor: PAP/AT
  • 25 listopada 2015 09:32
Raport otwarcia, Dera: Dokumentacja ws. rezydencji w Klarysewie jest skandaliczna. Sprawa w prokuraturze Zawiadomienie do prokuratury dotyczy nieprawidłowości gospodarowania majątkiem przez kancelarię Bronisława Komorowskiego (Bronisław Komorowski, fot.prezydent.pl)

- Dokumentacja, którą otrzymała kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy ws. majątku rezydencji w Klarysewie jest tak skandaliczna, że tego nie można zostawić bez sprawdzenia przez prokuraturę - poinformował prezydencki minister Andrzej Dera.

- Do prokuratury zostało złożone zawiadomienie ws. stanu prezydenckiej rezydencji w Klarysewie - powiedział prezydencki minister Andrzej Dera. Dotyczy ono przekroczenia uprawnień, poświadczenia nieprawdy i podejrzenia o przywłaszczenie niektórych rzeczy.

Dera: złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury

Dera powiedział w radiu RMF FM, że zawiadomienie dotyczy nieprawidłowości gospodarowania majątkiem przez kancelarię Bronisława Komorowskiego, w tym przekroczenia uprawnień, poświadczenia nieprawdy i podejrzenia o przywłaszczenie niektórych rzeczy.

Prezydencji minister ocenił, ze dokumentacja, którą otrzymała kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy ws. majątku rezydencji w Klarysewie jest "tak skandaliczna, że tego nie można zostawić bez sprawdzenia przez prokuraturę" - ocenił Dera.

Dodał, że według dokumentacji dotyczącej likwidacji składników majątkowych w tej rezydencji "zlikwidowany" został m.in. dwuletni telewizor. Wśród innych przedmiotów Dera wymienił niespełna roczny ekspres do kawy.

Kancelaria chce uczciwego i rzetelnego przejęcia majątku

Dera nie zgodził się z argumentacją szefa kancelarii prezydenta Bronisława Komorowskiego Jacka Michałowskiego, który przekonywał wcześniej, że budynek w Klarysewie w 2010, 2011 roku nie nadawał się do użytku oraz przyjmowania przedstawicieli innych państw i usuwany był z niego zniszczony, nienadający się do użytku sprzęt.

"Zgłosiliśmy to do prokuratury, to powinno być wyjaśnione, ponieważ w głowie się nie mieści normalnego obywatela Polski, żeby dwuletni telewizor LCD uznawać za zgniły i likwidować" - powtórzył Dera.

Podkreślił, że zawiadomienie do prokuratury zostało złożone, ponieważ kancelaria prezydenta Dudy chce uczciwego i rzetelnego przejęcia majątku po kancelarii prezydenta Komorowskiego.

W przygotowanym przez kancelarię Dudy raporcie otwarcia znalazły się zarzuty pod adresem kancelarii Komorowskiego - m.in. nieuzasadnione wydatki, możliwość zniszczenia lub przywłaszczenia mienia należącego do Kancelarii Prezydenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA