REKLAMA

Razem z NATO: W 16 miastach odbędą się imprezy związane ze szczytem Sojuszu

  • Autor: PAP/JS
  • 04 lipca 2016 13:08
Razem z NATO: W 16 miastach odbędą się imprezy związane ze szczytem Sojuszu W programie m.in. pokazy wyszkolenia żołnierzy, musztry paradnej i sprzętu wojskowego (fot. MON/twitter)

• W 16 miastach Polski odbędą się w piątek i sobotę (7 i 8 lipca) imprezy związane odbywającym się w tych dniach szczytem NATO w Warszawie.
• W programie m.in. pokazy wyszkolenia żołnierzy, musztry paradnej i sprzętu wojskowego.

Imprezy zaplanowano w Gdyni, Poznaniu, Łodzi, Gorzowie Wielkopolskim, Białymstoku, Wrocławiu, Opolu, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Przemyślu (tylko w sobotę), Rzeszowie (tylko w piątek), Szczecinie i Toruniu. Wydarzenia są organizowane przez wojewodów i prezydentów miast pod hasłem "Ogólnopolskie dni NATO - ... Razem z NATO" i pod honorowym patronatem szefa MON Antoniego Macierewicza.

W programie każdej imprezy są dynamiczne pokazy wyszkolenia żołnierzy lub musztry paradnej, demonstracje sprzętu wojskowego, koncerty, transmisje ze szczytu oraz poczęstunek.

Zobacz też: Prezydent: W wolnej Polsce nie ma miejsca na rasizm, ksenofobię, antysemityzm

Ponadto w Gdyni będzie można zwiedzać okręty Marynarki Wojennej, w tym okręt podwodny. W Łodzi dla dzieci przygotowano m.in. miasteczko ruchu drogowego i akcję informacyjną "Jak zachować się na wakacjach?". We Wrocławiu będzie natomiast ministrzelnica ASG oraz punkt nauki udzielania pierwszej pomocy. W Toruniu zaplanowano paintball. W Poznaniu impreza będzie powiązana z promocją na pierwszy stopień podoficerski.

Informacje o miejscach imprez w poszczególnych miastach, zaplanowanych atrakcjach oraz godzinach, w jakich się odbędą można znaleźć na stronie http://mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/razem-z-nato-l2016-07-03/.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA