REKLAMA

Referendum konstytucyjne, Stanisław Karczewski: Jest ciekawa propozycja dwudniowego referendum

  • Autor: PAP/AT
  • 05 czerwca 2017 10:35
Referendum konstytucyjne, Stanisław Karczewski: Jest ciekawa propozycja dwudniowego referendum Jeśli chodzi o datę wyborów samorządowych to obawiam się, że one muszą odbyć się 11 listopada - powiedział marszałek Senatu (Stanisław Karczewski, fot. facebook/Stanisław Karczewski)

W tym tygodniu umówiłem się na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie referendum konstytucyjnego - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Pytany w TVN24 o termin 11 listopada, odpowiedział, że "nie jest to najlepszy termin, ale należy go bardzo poważnie rozpatrzeć". "Ale też jest bardzo ciekawa propozycja dwudniowego referendum" - podkreślił. "Jeśli chodzi o datę wyborów (samorządowych - red.), to mamy ograniczoną możliwość manewru i tutaj obawiam się, że one muszą odbyć się 11 listopada" - dodał Karczewski.

Karczewski mówił wcześniej, że podczas spotkania z prezydentem w sprawie referendum, dotyczącego zmian w konstytucji, zapyta go m.in., jakie pytania referendalne przewiduje, oraz zaproponuje mu przeprowadzenie konsultacji społecznych. Zapowiedział, że w Senacie zorganizuje wiele konferencji, debat i dyskusji, na które zaprosi różne środowiska społeczne, polityczne i naukowe.

Marszałek Senatu poinformował, że rozmawiał z prezydentem Dudą w niedzielę (4 czerwca) podczas festynu w Nowym Mieście nad Pilicą i umówił się z nim na rozmowę w tym tygodniu.

Dopytywany, czy jest zwolennikiem pomysłu prezydenta, odpowiedział: "Będziemy rozmawiać". "Są argumenty za i są argumenty przeciw. Musimy to wyważyć" - mówił. "Gdybym miał podjąć dzisiaj decyzję, to bym się zastanowił" - podkreślił marszałek Senatu.

Prezydent Duda poinformował, że zwróci się do Senatu, aby 11 listopada 2018 r. odbyło się referendum mające na celu nakreślenie fundamentu przyszłej konstytucji. Zdaniem prezydenta, Polska potrzebuje nowej konstytucji. 11 listopada 2018 r., to również wynikająca z Kodeksu wyborczego data wyborów samorządowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA