REKLAMA

Referendum ws. metropolii warszawskiej: Wieliszew, Podkowa Leśna i Ożarów Mazowiecki głosują

  • Autor: PAP/AT
  • 04 czerwca 2017 10:33
Referendum ws. metropolii warszawskiej: Wieliszew, Podkowa Leśna i Ożarów Mazowiecki głosują By głosowania były ważne potrzebna jest przynajmniej 30-procentowa frekwencja (fot.podkowalesna.pl)

W trzech podwarszawskich gminach - Wieliszewie, Podkowie Leśnej i Ożarowie Mazowieckim odbywają się referenda dot. metropolii warszawskiej.

• W niedzielę (4 czerwca) w trzech podwarszawskich gminach - Wieliszewie, Podkowie Leśnej i Ożarowie Mazowieckim odbywają się referenda dot. metropolii warszawskiej.

• By głosowania były ważne potrzebna jest przynajmniej 30-procentowa frekwencja.

• Referendum w Podkowie Leśnej organizowane jest na wniosek mieszkańców, a w Ożarowie Mazowieckim i Wieliszewie z inicjatywy radnych.

We wszystkim trzech gminach lokale wyborcze są otwarte od godz. 7 do 21.

Mieszkańcy Ożarowa Maz. odpowiadają na pytanie: "Czy jest Pan/Pani za tym, żeby miasto st. Warszawa, jako metropolitarna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Ożarów Mazowiecki?". Podobne pytanie zadane jest w referendum w Wieliszewie.

Czytaj też: Metropolia warszawska w zawieszeniu. PiS wycofuje projekt

W Podkowie Leśnej są dwa pytania, pierwsze: "Czy jesteś za utrzymaniem samodzielności Podkowy Leśnej jako odrębnej jednostki samorządu terytorialnego z dotychczasowymi kompetencjami samorządowymi?" oraz drugie: "Czy jesteś za tym, aby Podkowa Leśna na zasadzie dobrowolności zacieśniała w interesie mieszkańców współpracę z samorządami Warszawy i otaczających ją gmin?".

Referendum w Podkowie Leśnej organizowane jest na wniosek mieszkańców, a w Ożarowie Mazowieckim i Wieliszewie z inicjatywy radnych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA