REKLAMA

Reforma Edukacji. PiS: Nie straszcie nauczycieli zwolnieniami

 • Autor: GP
 • 29 listopada 2016 12:40
Reforma Edukacji. PiS: Nie straszcie nauczycieli zwolnieniami Reforma edukacji PiS ma znieść gimnazja i przeformować stopnie kształcenia polskiej młodzieży z modelu 6 + 3 + 3, na 8 + 4. (fot.:youtube.com)

• Poseł PiS Marzena Machałek zaapelowała do opozycji o niebudowanie kapitału politycznego na strachu nauczycieli o pracę.
• Powiedziała jednocześnie, że z kręgów opozycji docierają sygnały, jakoby inspirowano rodziców dzieci, by sabotowali wprowadzanie reformy edukacyjnej w życie.
• W czasie, gdy posłowie na posiedzeniu Sejmu procedują reformę (posiedzenie trwać ma do piątku) część szkół protestuje przez oflagowanie budynków gimnazjów.

Poseł Marzena Machałek (PiS) referowała założenia i cele reformy edukacji w Sejmie. Posłowie we wtorek (29 listopada) rozpoczęli debatę na temat propozycji MEN, którą opozycja uważa za katastrofalne rozwiązanie dla polskiej szkoły.

Machałek jest odwrotnego zdania.

- Ustawy związane z reformą edukacji naprawią polską szkołę - mówiła poseł, podkreślając jak kluczowe dla działania oświaty mają być rewolucyjne zmiany Anny Zalewskiej. - Gimnazja nie wpisały się w polski system edukacji jako samodzielne szkoły, często nie wyrównywały szans, a wręcz przeciwnie, często dzieliły dzieci.

Poseł następnie zaapelowała do opozycji, by w swojej krytyce ograniczyła się do spraw merytorycznych - nie potęgowała wrażenia, jakoby reforma edukacyjna miała pozbawić nauczycieli pracy.

- Nie straszcie nauczycieli zwolnieniami - mówiła.

Czytaj: Będą konsultacje ws. reorganizacji sieci szkół

Poseł nawet powiedziała, że dochodzą do niej słuchy, jakoby politycy związani z PO namawiali rodziców do sabotowania reformy. Nie wyjaśniła dokładnie jak miałoby to sabotowanie wyglądać. - Musimy ratować polską szkołę, bo polskie dzieci na to zasługują - podsumowała poseł, która z racji wykonywanego zawodu jest żywo zainteresowana sferą edukacji. Jest członkiem Komisji Edukacji w Sejmie.

Czarne flagi na gimnazjach

Gdy Sejm o 13. we wtorek zaczynał posiedzenie, tak kluczowe dla procedowanych zmian w edukacji, pojawiły się pierwsze protesty. W internecie pojawiły się zdjęcia placówek edukacyjnych, na których wisiały czarne kartki z napisami: "Nie likwidujcie naszego gimnazjum".

Tę akcję wsparł Związek Nauczycielstwa Polskiego, który od kiedy poznano szczegóły propozycji MEN, się jej sprzeciwia. Na wtorek o godzinie 17. ZNP zapowiedział pikietę pod Sejmem.

Protesty przeciwko likwidacji gimnazjów. Źródło: twitter.com/pozdromek

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA