REKLAMA

Reforma edukacji: Samorządy gotowe do startu

  • Autor: PAP/AT
  • 09 marca 2017 10:40
Reforma edukacji: Samorządy gotowe do startu Zgodnie z przepisami wprowadzającymi Prawo Oświatowe samorządy muszą przyjąć uchwały ws. nowej sieci szkolnej do końca marca (fot. men.gov.pl)

• Samorządy do końca marca 2017 r. muszą przyjąć uchwały ws. nowej sieci szkolnej
• 98 proc. rad powiatów i 95 proc. gmin przygotowały już projekty uchwał dostosowujących sieci szkolne do reformy oświaty - poinformował wiceminister edukacji Maciej Kopeć.

Zgodnie z przepisami wprowadzającymi Prawo Oświatowe samorządy muszą przyjąć uchwały ws. nowej sieci szkolnej do końca marca. Wcześniej jednak uchwały muszą zaopiniować kuratorzy. Jak powiedział Kopeć, do tej pory kuratoria zaopiniowały 64 proc. otrzymanych projektów uchwał, w tym prawie wszystkie pozytywnie.

Czytaj też: ZNP nie będzie opiniować uchwał ws. sieci szkół?

Podczas konferencji prasowej minister edukacji Anna Zalewska odniosła się też do zapowiadanych strajków przeciwko reformie edukacji. 10 marca strajkować będą rodzice, którzy chcą tego dnia pozostawić swoje dzieci w domach, a 31 marca nauczyciele zrzeszeni w ZNP.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA