REKLAMA

Reforma oświaty, Anna Zalewska: Nowe podstawy programowe szanują przeszłość i historię

  • Autor: PAP/AT
  • 14 lutego 2017 11:22
Reforma oświaty, Anna Zalewska: Nowe podstawy programowe szanują przeszłość i historię Anna Zalewska podpisała rozporządzenie w sprawie nowych podstaw programowych kształcenia ogólnego (Anna Zalewska, fot.twitter.com/MEN_GOV_PL)

• Nowe podstawy programowe będą wprowadzane stopniowo po wejściu w życie reformy zmieniającej strukturę szkół.
• Podstawy są nowoczesne, choć szanują przeszłość i historię - powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska podpisując rozporządzenie w sprawie nowych podstaw programowych kształcenia ogólnego.

Podstawa będzie obowiązywała od 1 września 2017 r. w 8-letniej szkole podstawowej.

Minister zaznaczyła, że w nowej podstawie wolność jej realizacji jest oddana nauczycielowi. "Na każdej lekcji, na każdym przedmiocie można i trzeba pracować projektem, by wzmacniać te kompetencje, na których nam bardzo zależy" - mówiła.

Czytaj też: Nowa podstawa programowa: Eksperci krytykują. Co na to Anna Zalewska?

"Oprócz wiedzy młody człowiek powinien współpracować, powinien odpowiadać nie tylko za siebie, ale też za koleżankę, za kolegę, za wspólnotę, za grupę" - tłumaczyła.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • artamator 2017-02-14 16:19:25
    Od 1945 czyli przez 72 lata historia PRAWDZIWA NARODU POLSKIEGO była i jest totalnie zaniedbana. W 1970 będąc uczniem 8 klasy szkoły podstawowej dostałem piątkę za wypowiedź pozytywną o wkroczeniu Armii Radzieckiej 17 września 1939 roku. Śmiem twierdzić, że obecnie wiedza ta może się i zmieniła, ale samoświadomość Polskiego przeciętnego dzieciaka o tym z jakiego narodu się wywodzi jest nadal nikła, lub nie odczuwa on potrzeby aby się o tym dowiedzieć. Bardziej ich interesuje marka nowego telefonu , poczynania popie...d....nych amerykańskich piosenkarek lub dzieje Greya.. Nie krytykuję ich bo jako nastolatek też miałem źle w głowie, ale czy jest szansa aby rząd wysilił się na lepszą edukację niż ta tocząca się wokół majtek..?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA